Trzy medale ostrowskich młodziczek podczas Mistrzostw Makroregionu w Lekkiej Atletyce - 17.09.2011 Szczecin

Znakomicie spisały się lekkoatletki z ostrowskiej Stali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu Młodzików, rozegranych w Szczecinie. Olga Michalska i Roksana Podlewska zostały wicemistrzyniami Makroregionu, a Weronika Kowal zdobyła brązowy medal.

Olga Michalska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 155 c.m. Roksana Podlewska uplasowała się na drugiej pozycji w skoku w dal - 5,25 m., a Weronika Kowal zajęła III m. w biegu płotkarskim na 300 m. z rezultatem - 49,61 s.

Olga Michalska i Roksana Podlewska zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski Młodzików, które rozegrane zostaną w dniach 1-2 października w Kielcach.

Zdjęcia w galerii joomla (lewa strona)

Gwoli wyjaśnienia - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu - dotyczą udziału zawodników z województw: wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.

Trenerzy - Marek Walczak i Tomasz Stodolski byli bardzo zadowoleni z występu swoich podopiecznych. Do Szczecina udali się wraz z czterema zawodniczkami, a trzy z nich uplasowały się na medalowych pozycjach.

Olga Michalska była znakomicie przygotowana do imprezy. Przed dwoma tygodniami, podczas mityngu w Lesznie, wyrównała swój rekord życiowy - 1,60 m. W Szczecinie wystartowała,  wśród szesnastu zawodniczek, w roli faworytki. Zaczęła konkurs od pewnie zaliczonej próby na wysokości 1,40 m. Kiedy wydawało się, iż pokonanie poprzeczki na kolejnych wysokościach powinno być tylko formalnością, Olga niespodziewanie podbiegła do poprzeczki zawieszonej na wysokości 1,45 m. i nie oddała skoku, bo ...zdekoncentrował ją spiker zawodów. W drugiej próbie na tej wysokości, mimo dużego "przewyższenia" poprzeczka spadła dotknięta łydką. Trzecia próba już była bezbłędna. Kolejne wysokości - 1,50 i 1,55 m. zaliczyła w pierwszych próbach. Niestety - 1,58 m. nie udało jej się przeskoczyć. Wysokość 1,55 m. zaliczyła, oprócz Olgi, jeszcze jedna zawodniczka - Kinga Swarcewicz. -  GULKS Barwice. Niestety, w tej sytuacji zwycięstwo odniosła zawodniczka z Barwic. O jej zwycięstwie zadecydowała właśnie "wyłamana" próba Olgi na wysokości 1,45 m.

Olga Michalska - II m.

Roksana Podlewska wiosną tego roku uzyskiwała doskonałe wyniki. Niestety, podczas wakacji odnowiła się jej "stara" kontuzja biodra. Dolegliwość ta uniemożliwia jej, nie tylko uzyskiwanie bardzo dobrych wyników sportowych, ale jest problemem w normalnym funkcjonowaniu. Lekarze i fizjoterapeuci u których była nie potrafili zdiagnozować przyczyny dolegliwości, a więc nie byli wstanie jej pomóc. Dopiero w ubiegłym tygodniu uraz został zdiagnozowany i jest szansa, iż po kilku zabiegach Roksana zacznie normalnie trenować. Póki co - w Szczecinie w skoku w dal zajęła II m. z wynikiem 5,25 m. (rekord życiowy - 5,70 m.). Należy jednak ją podziwiać, iż wogóle podjęła walkę i mimo dużego niedomagania potrafiła wywalczyć medal.

Roksana Podlewska - II m.

Dla Weroniki Kowal był to pierwszy występ w tak prestiżowej imprezie. Zawodniczka ta poczyniła w tym roku ogromne postępy. Znacznie poprawiła rekordy życiowe na wszystkich możliwych dystansach. Dotyczyło to również biegu na 300 m., w którym to niedawno uzyskała 43,87 s. Okazało się jednak, iż w Wielkopolsce i woj. zachodnio-pomorskim zawodniczki prezentują niezwykle wysoki poziom w tej konkurencji. Wynik Weroniki plasował ją rankingowo na ósmej pozycji. Z tego względu trenerzy postanowili zaryzykować zmianę konkurencji na bieg 300 m. przez płotki. W zasadzie po jednym treningu, zakończonym zresztą upadkiem zawodniczki na bieżnię, podjęli decyzję o jej udziale właśnie w tej konkurencji podczas Mistrzostw. Decyzja okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Weronika spisała się doskonale plasując się na III miejscu spośród 16 zawodniczek biegających na tym dystansie.

Weronika Kowal - III m.

Nieźle spisała się również Karolina Wawrzyniak, która w skoku w dal uplasowała się na IX pozycji. z wynikiem 4,58 m. (22 startujące). Szkoda dwóch przekroczonych skoków w których lądowała w granicach 4,80-4,90 m. Z takim rezultatem sklasyfikowana zostałaby na VI-VI pozycji, a przede wszystkim zdobyłaby jeden punkt do Ogólnopolskiej Klasyfikacji Dzieci i Młodzieży.