Olga Michalska - 160 cm. w skoku wzwyż!!!

Doskonale spisała się, podczas Mityngu w Lesznie, Olga Michalska, która rezultatem 1,60 m. wyrównała swój rekord życiowy, zajmując w konkursie skoku wzwyż III miejsce (I m. w swojej kat. wiekowej). Jest to czwarty rezultat w Polsce uzyskany przez młodziczkę w tym roku. Bardzo dobrze zaprezentowała się również inna młodziczka - Weronika Kowal, która w biegu na 300 m. zajęła V m. (III m. wśród młodziczek) z nowym rekordem życiowym - 43,87 s. Warto dodać, iż w tym biegu "życiówkę" poprawiła o ponad jedną sekundę. Troszkę gorzej od swoich możliwości zaprezentowała Roksana Podlewska zajmując IV m. w skoku w dal z wynikiem 5,21 m.

W Lesznie odbył się powakacyjny mityng lekkoatletyczny, w którym udział wzięło ponad 500 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski i województw ościennych. Reprezentacja ostrowskiej Stali wystapiła w kilkunastoosobowym składzie. Trenerzy: Marek Walczak i Tomasz Stodolski byli bardzo ciekawi - jaką formę prezentują, po letnich zgrupowaniach, ich podopieczni? Szczególnie zależało im na dobrym występie młodzików, gdyż już za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Makroregionu w tej kategorii wiekowej, z których zwycięzcy uzyskają awans do Mistrzostw Polski.   Doskonale spisała się Olga Michalska, która rezultatem 1,60 m. wyrównała swój rekord życiowy zajmując w konkursie skoku wzwyż III miejsce (w swojej kat. wiekowej zwyciężyła). Jest to czwarty rezultat w Polsce uzyskany w tym roku przez młodziczkę. Bardzo dobrze zaprezentowała się również inna młodziczka z ostrowskiej Stali  - Weronika Kowal, która w biegu na 300 m. zajęła V m. (III m. wśród młodziczek) z nowym rekordem życiowym - 43,87 s. Warto dodać, iż w tym biegu "życiówkę" poprawiła o ponad jedną sekundę. Weronika poprawiła również rekord życiowy w biegu na 100 m. -  13,46 s. Troszkę gorzej od swoich możliwości zaprezentowała Roksana Podlewska zajmując IV m. w skoku w dal z wynikiem 5,21 m.  Roksana nie znajduje się jeszcze w wysokiej formie. Wynika to z dwóch faktów - uciążliwej dolegliwości biodra oraz niepoprawnej techniki lądowania podczas skoku w dal. Skok w dal w Lesznie nie stał na zbyt wysokim poziomie. Zwyciężyła tę konkurencję Adrianna Szóstak z Olimpii Poznań - 5,52 m. Ewa Rosiak ze Stali zajęła III miejsce z wynikiem 5,40 m. Roksana Podlewska uplasowała się na IV pozycji, a VIII m. w finale zajęła Julia Dutkiewicz - 4,95 m. Ewa Rosiak (zdobywczyni brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tym roku) jest na etapie zmiany techniki lotu z "piersiowej" na "biegową" stąd wynikają problemy z oddaniem poprawnego skoku. Jednak - teraz - w drugiej części sezonu, kiedy nie ma już żadnych ważnych imprez dla młodzieżowca, warto popracować nad technika skoku.

W biegu na 100 m., poza wspomnianą już Weronika Kowal, dobrze spisała się Roksana Pabich, która przebiegła ten dystans w czasie 13,65 s. - tylko nieco gorzej od swego najlepszego w życiu osiągnięcia. Roksana Pabich zajęła ostatecznie XVII pozycję na ponad sześdziesiąt sklasyfikowanych kobiet. Zawodniczka ta wystartowała również w biegu na 300 m. osiągając wynik - 47,22 s. (19 m. spośród 37 startujących) , W tej konkurencji, jak już wspominałem Weronika Kowal zajęła V m., a Julia Dutkiewicz z wynikiem 44,82 s. uplasowała się na X pozycji. W skoku w dal chłopców Dawid Górski zajął VII pozycję z wynikiem - 5,48 m., a na X pozycji uplasował sie Dawid Janicki - 5,31 m.