SAMSUNG ATHLETIC CUP - ROKSANA PODLEWSKA - CZWARTĄ SPRINTERKĄ W POLSCE!!!

Roksana Podlewska zajęła IV miejsce w biegu na 100 m. podczas, rozegranego w Krakowie, ogólnopolskiego finału imprezy Samsung Athletic Cup. W finałowym biegu uzyskała znakomity czas 12,50 s. (nowy rekord życiowy). Druga z ostrowskich zawodniczek - Olga Michalska uplasowała się na X pozycji w skoku wzwyż wynikiem 1,45 m. Lekkoatleci z Wielkopolski zdobyli aż 5 medali w tym cztery złote.

W krajowym finale Samsung Athletic Cup w każdej konkurencji wystartowało po 16 uczestników. Byli to zwycięzcy zawodów półfinałowych (rozegranych między innymi w Ostrowie Wlkp.). Roksana Podlewska zakwalifikowała się z czwartym wynikiem w biegu na 100 m. Miała troszkę pecha, gdyż podczas eliminacji "ostrowskich" w skoku w dal uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając z aktualną mistrzynią kraju młodziczek zaledwie o 1 centymetr. I mimo tego, że w skoku w dal sklasyfikowana była na drugiej pozycji w Polsce, nie mogła w Krakowie wystąpić w tej konkurencji. Była jednak bardzo zmobilizowana do startu na 100 m. zapowiadając, przed zawodami, że pobije rekord życiowy. I rzeczywiście znacznie poprawiła swoje rekordowe osiągnięcie - za co należą jej się słowa uznania. Poziom konkurencji był niewiarygodnie wysoki. Zwyciężczyni - Ewa Swoboda z UKS Czwórka Żory uzyskała wprost niewiarygodny, jak na tę kategorię wiekową, wynik - 12,07 s. Druga na mecie była Weronika Błażek z Gdańska -12,30 s., a trzecia - Ewa Ochocka z Bolesławca - 12,33 s.  Zdjęcia znajdują się w galerii "joomla" Filmik:   http://www.youtube.com/watch?v=wpWRawaN770

Z pewnością można być mniej zadowolonym z występu w konkursie skoku wzwyż - Olgi Michalskiej. Uzyskała ona w swojej koronnej konkurencji tylko - 1,45 m. plasując się na X pozycji. Zwyciężyła Kamila Gutkowska z Osy Zgorzelec - 1,64 m. przed Pauliną Ligarską z Kędzierzyna Koźle - 1,61 i Magdaleną Niewiedział z Żywca - 1,58 m. Gdyby Olga wyrównanała swoją "życiówkę" wyjechałaby z Krakowa z brązowym medalem. Niestety, tak się nie stało - Olga rozpoczęła zawody pokonując bez problemu poprzeczkę na wysokościach 1,40 i 1,45 m. Na wysokości 1,50 m., po pierwszym strąceniu poprzeczki, zawodniczka "usztywniła" się i należycie nie dobiegała do miejsca odbicia, stąd rodziły się kłopoty z wyjściem w górę. Podsumowując jednak start Olgi, nie można zapominać, iż jest ona jeszcze bardzo młodą zawodniczką i samo zakwalifikowanie się do tej imprezy i uzyskanie świetnej życiówki (1,60 m.) jest sporym sukcesem. Michalska jeszcze w przyszłym roku będzie startowała w gronie młodziczek i dostanie szansę ponownego zaprezentowania się w Samsungu.

Skład reprezentacji Wielkopolski

Z reprezentacji Wielkopolski znakomicie spisali się: Adrianna Szóstak w skoku w dal, która potwierdziła, iż nie ma obecnie równych sobie w kraju.  Uzyskała w swojej konkurencji znakomity wynik 5,80 m. bezapelacyjnie zwyciężając. W tej samej konkurencji, ale wśród chłopców, niespodziewanie tryumfował Adrian Weber z MUKS Szoik Bojanowo - 6,58 m. poprawiając swoja życiówkę o 40 cm. W skoku wzwyż zwyciężył faworyt - Hubert Hampel z Orkana Września - 1,90 m. Na trzecim miejscu w tej konkurencji uplasował się - Szymon Smolarz z PLKS Gwda Pila - 1,80 m. Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą zajął Marcin Wrotyński z Orkana Środa Wlkp. - 15,04 m.

Zawody Samsunga połączone były z Międzynarodowym Mityngiem, w którym wystartowała cała czołówka polskich lekkoatletów oraz kilka europejskich "gwiazd" z Francisem Obikwelu z Portugalii - rekordzistą Europy na 100 m. na czele. I właśnie w tej konkurencji doszło do niespodzianki - Francis przegrał zarówno w eliminacjach, jak i w finale z Dariuszem Kuciem z Zawiszy Bydgoszcz. Dariusz uzyskał świetny wynik 10,15 s. wypełniając minimum na mistrzostwa świata. Doskonale spisał się również Piotr Małachowski, który zwyciężył w rzucie dyskiem świetnym rezultatem - 67,97 m. Jest to aktualnie drugi wynik na świecie. Najlepszy wynik w sezonie uzyskał również Tomasz Majewski, który pchnąl kulę na odległość - 21,00 m.

W mityngu wystartowała również Ewa Rosiak ze Stali Ostrów. Na tle najlepszch seniorek w kraju zaprezentowała sie zupełnie dobrze pobijając dwa swoje rekordy życiowe: w biegu na 100 m. - 12,57 s. oraz w trójskoku 11,96 m. Ewa na początku lipca wystartuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Bedzie tam startowała w trudnej roli, gdyż spośród startujących zawodniczek będzie najmłodszym rocznikiem.

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic