Świetny występ ostrowskich młodzików w II rzucie Klubowej ligi młodzików U16 w Poznaniu!

Emilia Twardowska - prawdziwa królowa skoku wzwyż - skacząc 1,57 m uzyskała najlepszy wynik w Polsce w kategorii dzieci U14!!!! Daria Rybak też świetnie 1,45 m.,

W klasyfikacji GENERALNEJ nasi lekkoatleci zwyciężyli w II rzucie ligi (jesiennym). Jednak po dwóch rzutach (wiosna + jesień) zajęli II miejsce w Wielkopolsce na 31 sklasyfikowanych zespołów

Link do zdjęć: FOTKI

Nasz klub KS STAL LA po raz kolejny w tym sezonie pokazał że posiada w swoich szeregach bardzo wielu bardzo utalentowanych zawodników.
Powody do radości dawali nam w tym sezonie głównie zawodnicy z kategorii wiekowej U18 i U20 zdobywając aż 5 medali Mistrzostw Polski.
W czerwcu historyczny sukces odniosły dziewczyny z SP Sióstr Salezjanek, które pierwszy raz w historii Ostrowa wygrały Mistrzostwo Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym. Okazuje się że utalentowanej młodzieży mamy dużo więcej.
W sobotę w Poznaniu zaledwie 13 letnia Emilia Twardowska wygrała konkurs skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 157cm, co plasuje ją na pierwszym miejscu w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Świetnie spisał się również Kacper Adamczak, który to po samotnym biegu z ogromną przewagą zwyciężył na dystansie 2000m z czasem 6.06,58

Drugi konkurs z rzędu, z rezultatem 5.05m w skoku w dal wygrała młodziutka Dagmara Adamcio,

Odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w skoku w dal chłopców uplasowali się, ze swoimi nowymi rekordami życiowymi, Kuba Robotnikowski (5.86m) oraz Kuba Szymczak (5.84m). Popularny Kubix dorzucił do tego jeszcze życiówkę w skoku wzwyż – 165cm i 2 miejsce w konkursie.

Bardzo dobrze pobiegła również Nadia Błaszczyk. która pierwszy raz w życiu przebiegła dystans 200 ppł poniżej 33s – 32.96s (3 miejsce).
Bardzo odważnie na 600m pobiegł Damian Drozdowski, który ustanowił swój rekord życiowy na tym dystansie 1.30.57 – 5 miejsce

Aż o 10cm wyżej od swojego najlepszego rezultatu pofrunęła nasza inna młodziutka skoczkini wzwyż Daria Rybak, która uporała się z wysokością 145cm. – 5 miejsce

Świetnie wypadły też nasze sprinterki, które w bardzo licznej obsadzie (66 zawodniczek) uplasowały się na bardzo wysokich miejscach:
Oliwia Klar – 13.69s PB – 6 miejsce
Julia Ułasik – 14.17s PB – 17 miejsce
Lena Kanicka – 14.24s PB – 21 miejsce i najlepszy wynik w Polsce wśród 11-latek, szkoda że ze zbyt mocnym wiatrem.

Po raz kolejny w tym sezonie z rewelacyjnej strony pokazała się Lena Dąbrówka. Zaledwie 13-letnia ostrowianka przebiegła dystans 600m z czasem 1.44.80. Dało to jej ogółem 5 miejsce w całych zawodach. Dwie pozycje za nią uplasowała się inna nasza zawodniczka Ania Losy – 1.47.27

W typowo ostrowskiej konkurencji – skoku w dal dziewczyn wystawiliśmy aż 8 zawodniczek (na 26). Jak już wspomniałem wcześniej zwyciężyła 13 letnia Dagmara Adamcio, na 4 miejscu uplasowała się także zaledwie 13 letnie Dominika Rataj – 4.71m, na 7 miejscu 12 letnia Olga Szlachta – 4.65cm a tuż za nią na 8 miejscu, trenująca z nami dopiero od kilku tygodniu 13 letnia Julia Podruczna z bardzo obiecującym wynikiem 4.55m.

Na koniec zawodów odbył się festiwal sztafet.
Nasi chłopcy w składzie Damian Drozdowski, Maciej Siedlecki, Kuba Robotnikowski, Kuba Szymczak okazali się bezkonkurencyjni pewnie wygrywając w kategorii U16 w dobrym czasie 47.41s
W biegach sztafetowych dziewcząt wystawiliśmy aż 3 drużyny. Najlepiej spisała się sztafeta naszych 13-latek, która zajęła drugie miejsce z dobrym czasem 53.66s. Dziewczyny pobiegły w składzie: Lena Dąbrówka, Dagmara Adamcio, Oliwia Klar, Dominika Rataj. Tylko 20 setnych sekundy za nimi dobiegła do mety nasza druga drużyna z czasem 53.92s – 3 miejsce. Nadspodziewanie dobrze wypadła nasza najmłodsza ekipa mająca w składzie same 11 i 12-latki, które uzyskały bardzo dobry, jak na swój wiek , rezultat 57.35

W Poznaniu wystawiliśmy również sztafetą składającą się z 3 tegorocznych Mistrzów Polski i rekordzistów Ostrowa z Suwałk – Patryka Wykroty, Michała Tuczyńskiego ,Tomka Jankowskiego oraz naszego złotego medalisty z hali w skoku w dal Macieja Sokołowskiego. Uzyskali oni dobry jak na tą część sezonu rezultat 42.92s gorszy od rekordu Ostrowa o zaledwie 0.56s.