Początki nie są łatwe, czyli debiut Julki Dutkiewicz w Mistrzostwach Polski Seniorów

Julka Dutkiewicz z ostrowskiej KS STAL LA w swoim debiucie w gronie seniorek, podczas letnich Mistrzostw Polski Seniorów, rozegranych w Lublinie - zajęła XI miejsce w skoku wzwyż z rezultatem 1,65 m. Jest to z pewnością wynik niesatysfakcjonujący zawodniczkę i jej trenera Marka Walczaka, tym bardziej, iż przed trzema tygodniami spisała się bardzo dobrze, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23, zajmując IV m. z bardzo dobrym rezultatem 1,74 m. Gdyby powtórzyła w Lublinie wynik z "młodzieżówki" - uplasowałaby się na VI pozycji. Niestety tak się nie stało i start ten pozostawił spory niedosyt. Zwycięstwo odniosła Michalina Kwaśniewska ZLKL Zielona Góra - 1,84 m. przed SKLA Sopot - 1,84 m. oraz Martyną Lewandowską MLKL Płock - 1,81 m. Sporą niespodzianką było zajęcie dopiero VI miejsca przez jedną z głównych faworytek konkursu - Aleksandrę Nowakowska z RKS Łódź z wynikiem 1,74 m.

Komentarz trenera Marka Walczaka: Oczywiście oczekiwania nasze były zdecydowanie większe. Chcieliśmy przynajmniej wyrównać najlepszy wynik w sezonie - 1,74 m. O miejscu nie myśleliśmy, ponieważ nie mamy wpływu na dyspozycję konkurentek. Oczywiście przeanalizujemy przyczynę gorszego występu niż się spodziewaliśmy. W tej chwili myślę, że być może kluczowymi były dwa elementy - być może nie udało się nam utrzymać wysokiej formy sprzed trzech tygodni oraz zbudować należytej mobilizacji na ten start. Jednak w tym roku zdecydowanie najważniejszą imprezą dla Julki były Mistrzostwa Polski U23 podczas których wypadła świetnie. Niedawno powiedział w udzielonym wywiadzie Robert Lewandowski po nieudanych Mistrzostwach Świata -"nie jestem maszyną, jestem tylko człowiekiem" . O tym kibice zawsze powinni pamiętać....

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic