Kolejne sukcesy zawodników KS STAL LA - jedenaście medali w Mistrzostwach Wielkopolski U20 i U18

W tym roku sukces goni sukces - tak można określić postawę lekkoatletów ostrowskiej STALI LA. Po znakomitych mistrzostwach Polski w sztafetach (3 medale), finałach wojewódzkich Czwartków Lekkoatletycznych (18 medali) i zwycięstwie w Mistrzostwach Polski w Czwórboju SP Sióstr Salezjanek, które reprezentowały zawodniczki KS STAL LA, przyszedł czas na Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych (U20 i U18). Dziewczęta i chłopcy zdobyli "mundialową" ilość - jedenastu medali.  A mogło być ich jeszcze więcej, przynajmniej o trzy - w tym dwa złote. gdyby trenerzy nie wycofali niektórych swoich podopiecznych z rywalizacji, w obawie przed ewentualną kontuzją, której chcieli uniknąć na tydzień przed Mistrzostwami Polski U20.

Najlepiej spisali się nasi medaliści mistrzostw kraju. Natalia Benedykcińska zwyciężyła w skoku w dal z bardzo dobrym rezultatem 5,76 m., co jest jej rekordem życiowym na stadionie. Również "złoto" wywalczył Maciej Sokołowski w skoku w dal rezultatem 6,67 m., który po zdobyciu złotego medalu w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w zasadzie nie trenował, na skutek trudnej do zdiagnozowania dolegliwości. Dopiero wczoraj, pierwszy raz w sezonie, wystartował osiągając już w pierwszym skoku rezultat zapewniający mu udział w mistrzostwach kraju U18. Stąd trener, na wszelki wypadek, wycofał go z kontynuowania konkursu. Oczywiście poza zasięgiem rywali była nasza "złota" sztafeta z Suwałk 4x100 m. w składzie: Bartek Losy, Tomek Wykrota, Michał Tuczyński i Tomek Jankowski. Chłopacy w samotnym biegu uzyskali bardzo dobry rezultat - 42,65 s. - bliski rekordowi Ostrowa.

Srebrne medale wywalczyli: Patryk Wykrota w biegu na 100 m. z rekordem życiowym - 11,01 s., Ola Losy w biegu na 400 m. przez płotki - 1.07,87 s., Dawid Borowski w biegu na 2000 m. z przeszkodami - 6.34,92 s. oraz sztafety 4x100 m. U18 w składzie: Hania Frankiewicz, Hania Grzelak, Olga Kalina i Ola Losy z czasem 51,25 s. oraz 4x400 m. U20 w składzie: Robert Kulesza, Przemysław Rychter, Michał Kalina i Bartosz Losy.

Brązowe medale stały się udziałem: Michała Tuczyńskiego w biegu na 100 m. - 11,16 s. Bartka Losy w biegu na 400 m. przez płotki - 56,80 s. (znacznie poprawiona "życiówka") oraz Roberta Kuleszy na 800 m.

No i Wielcy NIEOBECNI - jak wspomniałem wcześniej - trenerzy wycofali z udziału w zawodach w "drugich" konkurencjach: w biegu na 200 m. - Patryka Wykrotę i Tomka Jankowskiego - zdecydowanych faworytów tego dystansu oraz Natalię Benedykcińską z biegu na 100 m., biegającą szybciej od zwyciężczyni tej konkurencji o 30 setnych sekundy.

Oprócz wymienionych medalistów dobrze spisali się pozostali reprezentanci Stali LA. Czwarte miejsca zajęły - Hania Grzelak w biegu na 100 m. U18 - 13,06 (r.ż.), Ola Losy w biegu na 400 m. - 1.00,49 s.

Na piątych pozycjach uplasował się Michał Kalina w biegu na 400 m. - 51,06 s. oraz w biegu na 200 m. - 23,21 s. Jego siostra - Olga Kalina w biegu na 100 m. zajęła VI miejsce - 13,19 s. oraz na 200 m. - VIII m. - 26,96 s.

Już w najbliższy weekend czeka juniorów - U20 Stali LA wielkie wyzwanie - we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Polski U20. Niezmiernie trudno będzie rywalizować im o medale, chociaż jak widać osiągają w ostatnim czasie doskonałe wyniki - jednak akurat w tym roku - w swoich koronnych konkurencjach - napotkają na niezwykle silnych rywali. Patryk Wykrota ze swoją tegoroczna "zyciówką" w poprzednich latach zdobyłby medal - teraz konkurencja jest niesamowita i na ogólnopolskich listach zajmuje VII m. Podobną - siódmą pozycję na ogólnopolskich listach zajmuje Natalia Benedykcińska, mimo poprawienia wczoraj rekordu życiowego. Ale mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami i z pewnością będziemy wspierać swoje zawodniczki i swoich zawodników, aby udowodnili, że rankingi są tylko statystyką….

Wyjazd na Mistrzostwa Wielkopolski był współfinansowany ze środków Gimna-Miasto Ostrów Wielkopolski

Zdjęcia z zawodów: Fotki

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic