Uczennice SP Sióstr Salezjanek (zawodniczki Stali LA) MISTRZYNIAMI POLSKI W CZWÓRBOJU - NAJLEPSZY WYNIK W HISTORII OSTROWSKIEGO CZWÓRBOJU

To naprawdę nie jest sen - pasmo wspaniałych sukcesów lekkoatletek i i lekkoatletów z Ostrowa Wielkopolskiego trwa nadal. W dniu dzisiejszym dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek, a na co dzień trenujące w Klubie Sportowym STAL LA Ostrów Wielkopolski pod opieką Michała Walczaka, zostały MISTRZYNIAMI POLSKI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM!!!! To jest największe osiągnięcie w czwórboju lekkoatletycznym w HISTORII MIASTA. Przed niemal 40-laty chłopcy z SP nr 10   zdobyli medal srebrny. Zawody odbyły się 14-15 czerwca 2018 r. w Inowrocławiu i wystartowali w nich w zasadzie tylko zwycięzcy finałów wojewódzkich dziewcząt i chłopców, czyli po 16 zespołów w obu kategoriach.

Dziewczęta w składzie: Inga Kanicka, Dagmara Adamcio, Lena Dąbrówka, Oliwia Płonka , Lena Kanicka i Gabrysia Cicharzewska spisały się fenomenalnie zdobywając mistrzostwo kraju z fantastycznym wynikiem -1647 p. Drugie miejsce zajęła SP z Aleksandrowa Łódzkiego1625 p, a trzecie z SP 12 z Gniezna 1568 p.

Największą gwiazdą w ostrowskiej ekipie była z pewnością Inga Kanicka która zwyciężyła indywidualnie w skoku w dal niesamowitym wynikiem - 5,60 m. oraz zajęła II miejsce w biegu na 60 m. - 8,37 s. oraz trzecie miejsce w biegu na 600 m. - 1.47,90 s. W punktacji całego czwórboju spośród wszystkich startujących zawodniczek uplasowała się na II pozycji.

Mistrzynią Polski w ramach Czwórboju została Lena Dąbrówka w biegu na 600 m. ze wspaniałym rekordem życiowym - 1,43,29 s. Kolejną zawodniczkę z Aleksandrowa Łódzkiego pokonała o ponad 2 sekundy.

Również z medalem indywidualnym przyjedzie z mistrzostw Dagmara Adamcio, która w skoku w dal zajęła III miejsce z wynikiem 5,11 m.

Oczywiście, poza wymienionymi dziewczętami, doskonale spisała się cała - sześciosobowa ekipa.

Komentarz: Jest to wielki sukces zespołowy przede wszystkich tych wspaniałych dziewcząt jak i ich trenera klubowego - Michała Walczaka, który je tak świetnie do tej imprezy przygotował. Jednak nie wiele zabrakło, a dziewczęta w ogóle nie wystąpiły by w Inowrocławiu, gdyż w finale wojewódzkim w Lesznie zajęły II miejsce w dość pechowy sposób, gdyż jedna z zawodniczek "spaliła" wszystkie skoki w dal i straciła dla zespołu ponad 100 p. Jednak dzięki staraniom ostrowskiego SZS, władz klubu Stal, a przede wszystkim nauczyciela ze SP Sióstr Salezjanek - Przemysława Szymczaka, który zabiegał w różnych miejscach o środki finansowe na wyjazd - udało się cel zrealizować.

W pierwszym dniu imprezy odbyły się 3 konkurencje: bieg na 60 m., skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Dziewczęta z Ostrowa świetnie sobie radziły w biegu i skoku w dal, jednak rzut piłeczka palantową jest ich pięta Achillesową i zgromadziły w nim zaledwie 170 p. (przykładowo na 600 m. - ponad 500 p.). Tak więc po pierwszym dniu zajmowały V miejsce ze strata ponad 100 p. do Gniezna. Wydawało się, iż pozostała walka tylko o podium, gdyż odrobienie tak wielkiej straty do liderek nie jest możliwe. Jednak dziewczyny w biegu na 600 m. przeszły "same siebie" - pobiegły wspaniale, niektóre poprawiając rekordy życiowe nawet o kilkanaście sekund. Samo przygotowanie motoryczne jest oczywiście decydującym elementem osiągniętego rezultatu, ale "drugą siłą" jest psychika i mentalność. A w tym aspekcie dziewczyny wzniosły się na wyżyny. Ogromny udział w tym mieli opiekunowie zawodniczek - nauczyciele ze SP Sióstr Salezjanek - Przemysław Szymczak i Monika Kaźmierczak. Pan Przemek pełnił rolę nie tylko opiekuna i trenera, ale również fizjoterapeuty dla lekko kontuzjowanych zawodniczek i sprawdził się w tej roli znakomicie.

Jeszcze raz wyrażam swój największy podziw dla zawodniczek, trenera, nauczycieli w.f. i wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Fotki

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic