Kontakt ze mną
Ewa Rosiak_Mistrz. Polski

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module
Ulubione strony

Udany start i wiele rekordów życiowych najmłodszych adeptów lekkiej atletyki z ostrowskiej Stali

W sobotę 2 września w Poznaniu odbył sie II rzut Ligi Młodzików. Reprezentacja Stali Ostrów wystąpiła w tej imprezie w licznej obsadzie, a trenerzy dali szansę zarówno młodzikom rocznikowo (2002 i 2003) jak i dziewczętom i chłopcom młodszym.

Najlepsze - II miejsce - wśród reprezentantów Stali zajął w biegu na 600 m. Kacper Adamczak z rezultatem - 1.35,18 s. Na IV miejscu uplasował się Damian Drozdowski w biegu na 300 m. - 40,21 s. Również IV miejsce zajął w skoku w dal Jakub Szymczak - 5,77 m. W tej samej konkurencji -  Jakub Tuczyński zajął VI miejsce z rezultatem - 5,60 m. Rezultaty Damiana Drozdowskiego, Jakuba Szymczaka i Jakuba Tuczyńskiego są ich rekordami  życiowymi rokującymi zajęcie przez nich wysokich pozycji w zbliżających się Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Swoje debiuty odpowiednio na 300 m i w skoku wzwyż zaliczyli Ania Losy (48,41s.) i Adrian Wróblewski (1,35 m)

Jak wspomniałem wcześniej - trenerzy wystawili do składu wiele bardzo młodych zawodniczek i zawodników, którzy oczywiście w rywalizacji z często nawet trzy lata starszymi rywalami, nie mieli szans na wysokie pozycje, ale w swoich rocznikach plasowali się na czołowych pozycjach i jak na swój wiek uzyskiwali świetne rezultaty. Inga Kanicka pobiegła na 100 m. 13,81 s. – co dało jej 10 pozycję na 51 zawodniczek startujących.
Swój nieprzeciętny talent pokazała również Ewa Piaszczyńska, która po zaledwie 3 treningach uzyskała na 100 m. rezultat 14,00 s.
Bardzo dobre rezultaty odnotowały też Dominika Rataj 14.54 s. i Lena Kanicka 14.90 s.
Lena Dąbrówka po dobrym biegu na 300 m. uzyskała wartościowy rezultat 48,72s.
W skoku wzwyż Emilia Twardowska zajęła VIII m. skacząc na wysokość 1,30 m. W tej samej konkurencji Hania Frankiewicz i Gabriela Cicharzewska zaliczyły po 1,25 m. Nadia Błaszczyk i Natalia Pozdrowicz uzyskały po 1,15 m. Dobrze w skoku w dal spisały się: Natalia Pozdrowicz ustanawiając nową życiówkę 4,03 m. (XIV m.) i Nicola Benedykcińska 3,71 m. Olga Szlachta skończyła konkurs z wynikiem 3,58 m.
Na 100 m. swój rekord życiowy pobił bardzo utalentowany Maciej Siedlecki z rezultatem 13,05 s. Występ młodzików zwieńczyła sztafeta 4x100 m. dziewczyn, która w bardzo młodym składzie, po ambitnej walce zajęła X miejsce z rezultatem 55,39 s.

W zawodach nie uczestniczyły dwie czołowe młodziczki ostrowskiego klubu - Marta Żyłka, która przed tygodniem w Lesznie w skoku wzwyż uzyskała 1,63 m. (drugi rezultat w kraju) oraz Dagmara Adamcio. Obie te zawodniczki pauzowały ze względu na drobne dolegliwości.

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic