Ewa Rosiak_Mistrz. Polski

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module
Ulubione strony

Świetny występ Marty Żyłki i Julki Dutkiewicz podczas ogólnopolskiego mitingu w Lesznie!!!

Świetnie spisały sie zawodniczki Stali Ostrów Marta Żyłka i Julka Dutkiewicz w skoku wzwyż podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego w Lesznie.

Na 4 tygodnie przed Mistrzostwami Polski młodzików w Białej Podlasce wyśmienitą formę w skoku wzwyż zaprezentowała Marta Żyłka, która skacząc 163 cm pobiła rekord życiowy aż o 5 cm wysuwając się w tabelach ogólnopolskich na drugą pozycję.

Do doskonałej formy wraca również Julia Dutkiewicz, która skacząc ze skróconego rozbiegu uzyskała najlepszy w tym sezonie wynik 170cm ( była również bardzo blisko pokonania poprzeczki zawieszonej na 173 cm, niestety minimalnie ją strąciła).

Oprócz wspomnianych już skoczkiń wzwyż dobrze spisali inni reprezentanci ostrowskiego klubu: Natalia Benedykcińska zwyciężyła w kategorii open w skoku w dal - 5,26 m. oraz zajęła III m. w biegu na 100 m. - 12,91 s. W skoku w dal w kategorii open zwyciężył Maciej Sokołowski - 6,15 m. Ola Losy zajęła III m. w biegu na 300 m. - 44,70 s. w kategorii open oraz II miejsce w biegu na 600 m. w kategorii młodzików - 1.50,78 s. Bartek Losy zajął II m. w kategorii open w biegu na 600 m. - 1.25.39 rekord życiowy. Dawid Borowski z wynikiem - 2.38.33 zajął w biegu na 1000 m. II m. w kategorii open i Kacper Adamczak na tym samym dystansie uplasował się na III miejscu wśród młodzików z czasem - 2.54,07

Dla pozostałych naszych reprezentantów, szczególnie juniorów młodszych i juniorów, którzy najważniejsze starty mają już za sobą, występ w Lesznie był okazją sprawdzenia się w innych konkurencjach i etapem przygotowań do następnego sezonu.
Daliśmy również szansę zaprezentowania się naszym młodszym zawodnikom, którzy przygotowują się do startu w przyszłotygodniowej Lidze Młodzików i rozpoczynających się już 7 września Czwartkach Lekkoatletycznych.

Komentarz: Zawody w Lesznie dla starszych grup wiekowych były mityngiem sprawdzającym aktualną formę po rozegraniu już wcześniej swoich najważniejszych imprez - mistrzostw województwa czy kraju. Dla młodzików był to bardzo ważny element sprawdzianu swojej dyspozycji przed Mistrzostwami Makroregionu i dla najlepszych Mistrzostw Polski Młodzików. Bardzo cieszy wysoka forma Marty Żyłki, która skacząc na wysokość 1,63 m. awansowała na drugie miejsce w tabelach ogólnopolskich młodzików. Oby utrzymała tę formę do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej. Oczywiście tabele to tylko statystyka. Podczas mistrzostw liczyć się będą aktualna forma, dyspozycja dnia, silna psychika i łut szczęścia, gdyż w skoku wzwyż bardzo często zawodnicy dotykają podczas skoku poprzeczki - czasami zdarza się, iż bardzo "kołysząca" się poprzeczka nie spada, a nieraz ledwie muśnięta spada. Julka Dutkiewicz wraca do gry - tak można określić jej występ. Po olbrzymich perypetiach zdrowotnych w Lesznie ze skróconego rozbiegu uzyskała najlepszy wynik w sezonie 1,70 m. Potrzeba jej jeszcze trochę czasu, by wróciła do czołówki krajowej, ale może stanie się to już w przyszłym sezonie. Liczymy także na udział w Mistrzostwach Polski Młodzików Kacpra Adamczaka. W Lesznie zajął III m., jednak widać po nim jeszcze obniżkę formy po letnim obozie sportowym, co często jest zjawiskiem naturalnym. Chodzi o to by za dwa tygodnie podczas Mistrzostw Makroregionu wysoka forma wróciła i podczas nich zakwalifikował się do mistrzostw kraju.

Inne zdjęcia w linkach: sport.elka.pl oraz leszczyńskisport.pl