Wyniki zawodów - 2013

Podsumowanie działalności sekcji lekkiej atletyki KS Stal

Dwa medale i wiele miejsc finałowych w ogólnopolskich imprezach lekkoatletycznych.

Mijający – 2013 rok był bardzo dobry dla ostrowskiej lekkiej atletyki. Już od wielu lat nie reprezentowało naszej sekcji w finałach ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych tak wiele zawodniczek i zawodników, jak w bieżącym roku. Nasi lekkoatleci  startowali aż w dziewięciu różnych mistrzostwach kraju. W imprezach tych wystartowało ośmioro naszych reprezentantów w 16 konkurencjach. Wywalczyliśmy dwa medale, 6 miejsc w finałowych „ósemkach” oraz zdobyliśmy 61 punktów w klasyfikacji Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży.  W imprezach mistrzowskich na szczeblu makroregionu i województwa nasi lekkoatleci zdobyli ponad 60 medali, a miejsc w finałowych w ósemkach trudno zliczyć. Dwie zawodniczki naszego klubu zostały powołane na rok 2014 do Kadry Polski „B”. Aby uzmysłowić niewtajemniczonym skalę osiągnięć naszych wychowanków można podać pewne porównanie – np. Dorota Stasiak, która zajęła XVI m. w biegu na 400 m. podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokonała ponad 380 zawodniczek, które w tej konkurencji ubiegały się o awans do finału krajowego. Natalia Benedykcińska przewodzi  na ogólnopolskich listach w biegu na 100 m. w kategorii „dzieci”, czyli szkół podstawowych. Lista ta obejmuje 570 nazwisk. W lekkiej atletyce nie można pojechać na mistrzostwa Polski, a nawet Europy i zdobyć medal nie pokonując żadnego rywala…

Więcej…

Zacięta rywalizacja i sporo dobrych wyników w Halowym Wielomeczu Miast w Lekkiej Atletyce

W piątek 29 listopada w kaliskiej hali OSRiR odbył się lekkoatletyczny Wielomecz Miast w kategorii młodzika. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy z Kalisza, Poznania, Żerkowa, Ostrzeszowa, Środy Wielkopolskiej oraz połączonego teamu Ostrowa z Pleszewem. Po niezwykle wyrównanej walce zwycięstwo - ex aequo - odniosły dwa zespoły zdobywając po 144 p.: Żerkowa oraz wspólnego teamu Ostrowa z Pleszewem.Trzecie miejsce stało się udziałem reprezentacji Kalisza - 134,5 p. Kolejne miejsce zajęli: IV m. - Środa Wlkp. - 118,5 p.,  V m. - Ostrzeszów - 68 p., VI m. - Poznań - 27 p. Pod nazwą Ostrów Wlkp. wystąpili młodzicy reprezentujący nasze miasto wspomożeni, głównie o biegaczy na średnich dystansach, z Pleszewa. Rywalizowano w chodzie sportowym, biegach na 60 m. p. płotki, 60 m., 300 m. 1000 m. 2000 m., sztafetach 4x200 m. oraz w skoku w dal i w skoku wzwyż. Wyniki szczegółowe w linku: REZULTATY

Więcej…

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - III runda

10 października rozegrana została III runda Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2013-2014 r. W zawodach wzięło udział ponad 100 dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się nareszcie przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, stąd uzyskano wiele bardzo dobrych wyników w tym rekordów życiowych. Wśród dziewcząt najlepszy punktowo rezultat uzyskała Zuzia Urban SP 6 Ostrów (klasy IV i młodsze), która za skok w dal na odległość 3,90 m. otrzymała 119 p. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem zawodów był Szymon Biały -  SP Przygodzice (kat. - VI klasy), który za "życiówkę" w skoku wzwyż - 1,46 m. otrzymał - 112 p. Obok zamieszczam KOMUNIKAT oraz KLASYFIKACJĘ

Więcej…

IV OTWARTE MISTRZOSTWA OSTROWA NA TARTANIE

Przy słonecznej pogodzie - na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. - rozegrane zostały IV Otwarte Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie. W zawodach wzięło udział około 80 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z Wielkopolski oraz z LKS-u Polkowice (woj. dolnośląskie). Zawody zostały świetnie przygotowane - pierwsze "trójki" z każdej konkurencji otrzymały medale i upominki rzeczowe. Najlepsi zawodnicy  - aż w sześciu kategoriach - otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Dekoracji dokonywali - między innymi: Pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Marlena Maląg, Pani Prezes Klubu Stal w Ostrowie Wlkp. - Krystiana Drozd, wybitny lekkoatleta - Sławomir Majusiak i inni zaproszeni goście. Dla większości uczestników, którzy swoje docelowe imprezy - typu mistrzostwa kraju, makroregionu lub województwa, mieli w czerwcu lub lipcu, zawody te były sprawdzianem obecnej formy  i... dobrą zabawą. Stąd trudno było od nich oczekiwać rekordowych wyników. Inaczej rzecz się miała z młodzikami, którzy we wrześniu uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz - co niektórzy - w Mistrzostwach Polski Młodzików. Właśnie oni - relatywnie - uzyskiwali bardzo dobre wyniki z rekordami życiowymi włącznie. Obok do pobrania KOMUNIKAT Zdjęcia w galerii: joomla

Więcej…

II CZWARTEK LEKKOATLETYCZNY

Przy słonecznej pogodzie, aczkolwiek niemal przy "arktycznych" temperaturach - rozegrany został II Czwartek LA edycji 2013-2014 r. Zawody mają coraz ciekawszy przebieg, gdyż w niektórych kategoriach obserwujemy bardzo wyrównaną rywalizacje o czołowe miejsca.  Obok zamieszczam komunikaty z imprezy: Wyniki II Czwartku oraz KLasyfikacja po II Czwartkach

Więcej…

Finał Rejonu Licealiady w Lekkiej Atletyce

We wtorek - 1 października na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. odbył się FINAŁ REJONU LICEALIADY w LEKKIEJ ATLETYCE. W zawodach uczestniczyło ponad 350 dziewcząt i chłopców z siedmiu powiatów Południowej Wielkopolski. Celem imprezy było wyłonienie reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z tego terenu na Finał Wielkopolski Licealiady, który odbędzie się 8 październiak w Poznaniu. Aktualnie do pobrania komunikat z imprezy: KOMUNIKAT

Więcej…

Julce Dutkiewicz łutu szczęścia zabrakło do zdobycia medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików

Doskonale spisała się w Mistrzostwach Polski Młodzików reprezentantka ostrowskiej Stali - Julia Dutkiewicz zajmując IV miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,65 m. Dosłownie łutu szczęścia zabrakło zawodniczce do zdobycia medalu - przegrała medal uzyskując ten sam wynik i co ciekawe mając tę samą ilość zrzutek w konkursie (po 3) jak brązowa medalistka konkursu - Marika Ratajczak z Orkana Września. O kolejności i pozycji medalowej zadecydował fakt pokonania poprzeczki na wysokości 1,65 m. przez zawodniczkę z Wrześni w drugiej próbie, a Julię Dutkiewicz w podejsciu trzecim. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie było tak wyrównanego poziomu. W konkursie wystartowało 16 najlepszych w kraju zawodniczek. Zostały one wyłonione w wyniku przeprowadzonych wcześniej eliminacji makroregionalnych. Wśród tej "szesnastki" najlepsza zawodniczka legitymowała się znakomitą życiówk.ą - 1,80 m. (rekord Polski), najgorsza z zawodniczek widniała na listach z wynikiem 1,55 m. a pozostała "czternastka" uczestniczek "mieściła" się w przedziale 1,60 - 1,65 m. Stąd każda z nich miała potencjalne szanse na medal. Julia przystąpiła do konkursu niezwykle zmotywowana. Bez problemów zaliczała pierwsze wysokości: 1,46 m., 1,51 m., 1,55 m. i 1,59 m. - wszystkie w pierwszych próbach. Dopiero na wysokości 1,62 m. - w pierwszym skoku minimalnie strąciła poprzeczkę. Zaraz jednak w drugiej próbie - pewnie ją pokonala. Tak więc na wysokości 1,65 m. zostały w konkursie tylko 4 zawodniczki. Julia znajdowała się w tym momencie na trzecim miejscu. Wydawało się, iż medal jest w zasiegu ręki, a w zasadzie wysokości bioder... Dwie główne faworytki w pierwszych próbach uporały się z tą wysokością, a mająca dotychczas pewne problemy na niższych wysokościach - Marika Ratajczak - pokonała poprzeczkę w drugiej próbie. Julię to mocno zmobilizowało i oddała swój najpiekniejszy skok konkursu pokonując poprzeczke z dość sporym zapasem - jednak dopiero w trzeciej próbie... I to miało decydujące znaczenie w "rozdaniu" pozycji medalowych. Mistrzynią Polski została Paulina Borys z SKLA Sopot - 1,72 m. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Nowakowska - z PKB Endorfina Piotrków - 1,70 m. Brązowy medal przypadł w udziale Marice Ratajczak z Orkana Września - 1,65 m. Czwarte miejsce zajęła Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów - również 1,65 m.  Zdjęcia w galerii  "joomla"

Więcej…

Julia Dutkiewicz mistrzynią Makroregionu w skoku w dal

..,czy Julia przeskoczyła sędziego...?

Julia Dutkiewicz z ostrowskiej Stali została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal z rezultatem 5,24 m. W swojej drugiej konkurencji - skoku wzwyż uplasowała się na IV miejscu z wynikiem - 1,55 m. Niewiele do medalu zabrakło Martynie Pomykale, która zajęła IV m. również w skoku w dal rezultatem - 4,99 m. Michał Zemski w skoku w dal uplasował się na X m. z wynikiem 5,49 m. Ten sam zawodnik w biegu na 300 m. zajął XII m. z rekordem życiowym - 39,02 s. Debiutujący w tak poważnej imprezie - Tomasz Jankowski - w biegu na 100 m. uplasował się na XVIII m - 12,29 s., a w biegu na 300 m. zajął XX m. - 40,28 s.   Zdjęcia w zakładce: galeria joomla

Więcej…

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - edycja 2013-2014 r. - zainaugurowane

W czwartek 12 września na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. zainaugurowane zostały kolejne CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE. Regulamin, jak w poprzednich latach, nie uległ zmianie. Każdy uczestnik zawodów, podczas jednego "Czwartku", ma prawo startu w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej. Obecna edycja tej imprezy będzie się składała z sześciu imprez (3 razy jesienią br. oraz 3 razy wiosną 2014 r.). Szczegółówe wyniki w linkach: WYNIKI oraz KLASYFIKACJA Zdjęcia w galerii "JOOMLA"