Wyniki zawodów - 2010

Lawina medali ostrowskich lekkoatletów w halowych zawodach w Nordhausen (Niemcy)

W ramach współpracy partnerskich miast: Ostrowa Wielkopolskiego i Nordhausen młodzi lekkoatleci z KS Stal w Ostrowie Wlkp. byli goszczeni na halowych zawodach u swoich rówieśników w Nordhausen. Impreza, którą przeprowadzili Niemcy, odbyła się w związku z otwarciem zaadaptowanej dla potrzeb sekcji lekkoatletycznej hali sportowej. Konkurencje, jakie zaproponowali do rozegrania gospodarze, nieco różniły się od klasycznych. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim na 25 m., skoku w dal z miejsca, trójskoku na jednej nodze z miejsca, skoku wzwyż z miejsca, rzucie piłką lekarską oraz sztafecie 4x2 okrążenia hali. W zawodach uczestniczyli zawodnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe - rocznik 1997 i rocznik 1998.

Więcej…

Dziesięć medali ostrowskich młodzików w Halowym Wielomeczu rozegranym 19 listopada w Kaliszu

Znakomicie spisali się ostrowscy młodzi lekkoatleci, którzy wywalczyli aż 10 medali w rozegranym w Kaliszu Halowym Wielomeczu Lekkoatletycznym. Roksana Podlewska zwyciężyła w biegu na 60 m. - 7,83 s. oraz w skoku w dal - 5,12 m., Olga Michalska zwyciężyła w biegu na 600 m. - 1.51,53 s. oraz zajęła II miejsce w skoku wzwyz - 1,43 m., Julia Dutkiewicz zwyciężyła w skoku wzwyz - 1,43 m. i zajęła III miejsce w biegu na 60 m. - 8.43 s. Dawid Górski zwyciężył w biegu na 60 m. - 7,27 s. oraz zajął II miejsce w skoku w dal - 5,79 m. Artur Sikora zwyciężył w biegu na 2000 m. - 6.45,50 s.. Ponadto dziwczęta w składzie: Agata Michalska, Olga Michalska, Karolina Mały i Weronika Kowal zwyciężyły w sztafecie 4x200 m. a Wernika Kowal przez niesportowe zachowanie jednej z uczestniczek nie zdobyła medalu w biegu na 300 m.