MUKS Ostrów Wlkp

Złoty Maciej Sokołowski i srebrna Natalia "Benek" Benedykcińska w Halowych Mistrzostwach Polski

Znakomicie spisali się lekkoatleci KS STAL LA w swoim klubowym debiucie podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów (U20) i juniorów młodszych (U18) rozegranych w dniach 10-11 lutego w Toruniu. Maciej Sokołowski U18 wywalczył złoty medal w skoku w dal rezultatem 6,72 m. Natalia Benedykcińska U20  wywalczyła srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 5,87 m. Ponadto Patryk Wykrota U20 zajął VIII m. (II w finale B) biegu na 200 m. - 22,30 s., Michał Tuczyński U20  uplasował się na X miejscu (II w finale B) w biegu na 60 m. - 7,05 s., Tomek Jankowski U20 zajął XIII m. w biegu na 200 m. - 23,03 s. i Bartosz Losy U20 uplasował się na XIII m. w biegu na 400 m. - 51,08 s. W zawodach wystąpiła również w skoku w dal Julka Grzegorowska, która jednak, po oddaniu jednego skoku, wycofała się z konkursu na skutek kontuzji skręcenia kostki.

WSZYSCY NASI REPREZENTANCI UZYSKALI REKORDY ŻYCIOWE!!!

Zawody w Toruniu były prawdziwym świętem lekkiej atletyki. Przyjechali tam najlepsi juniorzy (U20) tzn. zawodnicy poniżej 20-tego roku życia i juniorzy młodsi (U18) - zawodnicy poniżej 18-tego roku życia z całego kraju. W konkurencjach biegowych rozgrywano serie na czas i zawodnicy z najlepszymi czasami awansowali do finału A, a kolejni do finału B. W konkurencjach technicznych wszyscy uczestnicy wykonywali trzy próby i najlepsza "ósemka" kolejne trzy w wąskim finale.

Wieczór 10 lutego 2018 r. był jednym z najpiękniejszych w historii ostrowskiej Stali. Najpierw Maciej Sokołowski, a po nim Natalia Benedykcińska wspaniale spisali się w konkursie skoku w dal plasując się na pierwszym i drugim miejscu.  Któż jeszcze rok temu słyszał o Macieju Sokołowskim. Trener Michał Walczak w maju 2017 r., przeglądając wyniki ze szkolnych zawodów,  zauważył rezultat 5,54 w skoku w dal chłopaka z ZS Transportowo-Elektrycznych. Zainteresował się nim i zaprosił na trening. Już po pierwszej wizycie na stadionie Stali okazało się, że ma do czynienia z ogromnym talentem. Pierwsze sprawdziany wykazały olbrzymi potencjał motoryczny. Już we wrześniu Maciej skoczył 6,29 m., a ten rok rozpoczął od bardzo udanych startów halowych skacząc odpowiednio 6,58 m, 6,67 i na tydzień przed mistrzostwami 6,68 m. w Aleksandrowie Łódzkim. Oczywiście zaliczał się do faworytów konkursu, gdyż na krajowych listach plasował się na drugim miejscu. Ale rankingi rankingami, a mistrzostwa kraju rządzą się swoimi prawami. Bardzo często debiutanci nie potrafią udźwignąć ciężaru odpowiedzialności. Dlatego obawialiśmy się o start Macieja - jednak już w pierwszej kolejce konkursu w Mistrzostwach Polski U18 rozwiał wątpliwości obejmując prowadzenie skokiem na odległość 6,60 m. Prowadzenie to utrzymywał przez 3 kolejki. Jednak w IV serii skoków Wojciech Tomczyk z Czarnych Olecko uzyskał 6,61 m. "przeskakując" zawodnika Stali LA o jeden centymetr, a w ostatniej szóstej kolejce ten sam rezultat (6,61 m.) uzyskał Dawid Węclewski z LIUKS Kruszwica. Przed ostatnim skokiem Maciej Sokołowski plasował się na III miejscu, a cała "trójka" mieściła się w… jednym centymetrze. Jednak Maciej pokazał, że przyjechał do Torunia walczyć o najwyższe cele i oddał kapitalny skok na odległość 6,72 m. pokazując kto w tym konkursie zasłużył na zwycięstwo. Gratulacje dla Macieja Sokołowskiego i jego trenera Michała Walczaka.

Natalia Benedykcińska już w ubiegłym roku pokazała jak należy walczyć w mistrzostwach kraju nie będąc faworytką. Dwukrotnie "zamieszała" wśród potencjalnie wyżej notowanych rywalek plasując się w Halowych Mistrzostwach Polski U18 w skoku w dal na III miejscu, a latem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, w konkursie stojącym na niezwykle wysokim poziomie, już w pierwszej próbie "poleciała" na odległość 5,79 m. obejmując niespodziewanie prowadzenie. Tylko absolutna faworytka tego konkursu Pia Skrzyszowska ze Skry Warszawa zdołała ją w końcu pokonać. Ten sezon halowy rozpoczęła bardzo dobrze uzyskując podczas halowego mityngu w Kaliszu 5,71 m., a następnie 5,61 m. w Spale i… co dziwne i absurdalne - wciąż nie miała minimum kwalifikacyjnego do mistrzostw kraju, gdyż Polski Związek Lekkiej Atletyki wyznaczył je na 5,65 m. uzyskane w sezonie letnim 2017 r. lub sezonie halowym roku bieżącego, a Natalia zostając w ubiegłym roku wicemistrzynią Polski rezultatem 5,79 m. nie spełniała tego kryterium, gdyż podczas jej skoku wiał zbyt silny wiatr, a ponadto wynik 5,71 uzyskany w styczniu br. w Kaliszu również nie mógł być uznany, gdyż hala ta nie posiada certyfikatu PZLA. Na szczęście w ostatniej chwili zmieniono decyzję i dopuszczono do zawodów 17 zawodniczek z najlepszymi rezultatami w tym roku w Polsce w tym Natalię sklasyfikowaną na III miejscu.  Podopieczna Marka Walczaka udział w Mistrzostwach rozpoczęła dobrym skokiem na odległość 5,60 m. zajmując po pierwszej kolejce III miejsce. W kolejnej próbie poprawiła rezultat o 5 cm (5,65 m.) jednak nie zmieniło to jej pozycji. W trzeciej serii uzyskała 5,75 m. wysuwając się na II miejsce za, w tej chwili najwyżej notowaną w Polsce skoczkinię w dal (open), absolutną faworytkę konkursu - Adriannę Sułek z Zawiszy Bydgoszcz. Lecz na III miejscu plasowała się Nicole Kraska z BKS Bydgoszcz - 5,74 m. Czwarta kolejka nie przyniosła żadnej zmiany, lecz w piątej serii Natalia oddała fantastyczny skok na odległość 5,87 m. wychodząc na prowadzenie!!! Nastąpiła wielka konsternacja na widowni i wśród zawodniczek. Jednak odpowiedź faworytki - Adrianny Sułek była błyskawiczna - oddała skok na odległość 5,95 m. ponownie obejmując prowadzenie. Widać było na telebimie, iż odetchnęła z ulgą… Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian - Natalia zbyt usztywniła się na rozbiegu i odbijając się sprzed belki skoczyła 5,47 m.  Jest to ogromny sukces Natalii i jej trenera Marka Walczaka

FOTKI pod linkiem: HMP U18 i U20

TEAM rodzinny WALCZAKÓW ,tym razem w roli trenerów, znowu świętował wielkie sukcesy. Napisałem "tym razem w roli trenerów", gdyż przed laty Michał - syn Marka Walczaka był pięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski i uczestnikiem Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych. W jakiej konkurencji? Oczywiście - w skoku w dal!!!

Więcej…

 

Wspaniała Gala Podsumowania Sezonu Lekkoatletycznego 2017 r. KS STAL LA

W środę 7 lutego w sali bankietowej w Lewkowie odbyła się Gala Podsumowania Sezonu Sportowego 2017. Salę udostępniła i przygotowała nam Pani Marzenka Grel. Przybyli na nią wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami nowo powstałego Klubu Sportowego STAL LA, będącego kontynuatorem poprzedniego KS STAL. Wśród zaproszonych gości, oprócz zawodników i ich rodziców, przybyli przyjaciele i darczyńcy klubu. Gośćmi specjalnymi byli - Pani Prezydent Ostrowa - Ewa Matecka oraz wielokrotny medalista mistrzostw kraju, reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Tomasz Szymkowiak. Galę rozpoczął występ dwóch znakomitych młodych lekkoatletek, a przy tym wspaniałych tancerek Lenki i Amelki będących członkiniami grupy baletowej Gwiazda. Występ przy przyćmionych światłach i barwnych strojach tancerek wywołał aplauz publiczności. Następnie głos zabrał trener Marek Walczak, który w tym spektaklu pełnił również rolę prowadzącego.  W swoim wystąpieniu opowiedział o obecnej sytuacji klubu zaznaczając, iż rok 2017 był jednym z najważniejszych w historii ostrowskiej lekkiej atletyki. Z jednej strony należał do najlepszych sezonów pod względem osiągnięć sportowych w historii, z drugiej zaś zakończył się stanem ogromnej niepewności, co do dalszych losów ostrowskiej lekkiej atletyki. Wskazał iż, chcieliśmy świętować 70-lecie klubu, który mimo nieco lepszych i gorszych okresów w swojej historii wciąż się rozwijał i przede wszystkim ISTNIAŁ, ale niestety przed dwoma laty nastąpiła KONIECZNOŚĆ sprzedaży obiektów klubowych. KONIECZNOŚĆ wynikająca z gigantycznego zadłużenia klubu. W ten sposób po 68 latach Stal straciła swoje obiekty. Zmieniły się zdecydowanie warunki treningowe dla lekkoatletów - został ograniczony dostępem do hali czas trwania treningów, siłownia została przeniesiona do holu, a magazyn znajduje się w …toalecie. Wydawało się, iż najgorsze mamy za sobą i mimo trudnych warunków będziemy normalnie trenowali. Niestety, minęły dwa lata i pojawiło się kolejne zadłużenie i liczenie na przejęcie obiektów przez "miasto" w ramach budowy hali widowiskowo-sportowej "K1" Wtedy wrócilibyśmy do "małej" hali z siłownią i pełnym zapleczem.. Wystarczyło tylko, aby pani Prezes KS Stal porozumiała się z kierownictwem BM SLAM w sprawie kwoty "odstępnego" za użytkowanie hali przez KS Stal do 2020 r. a wszystkie strony byłyby zadowolone. Zabrakło jednak dobrej woli porozumienia się i przewidywania skutków i wagi swojego działania - stąd rozmowy zakończyły się fiaskiem.. Co dalej będzie z lekką atletyką? Oddzieliliśmy się od starego klubu - próbujemy teraz na własny rachunek pracować, pokonać wiele przeszkód aby przetrwać i normalnie funkcjonować. Sami nie damy rady, ale z pomocą ludzi dobrej woli mam nadzieję, że udowodnimy, iż ważny jest dla nas los zawodników i pozwolimy im realizować swoje marzenia w naszym nowym Klubie Sportowym Stal LA - podsumował trener Walczak.

Prowadzący przedstawił skład nowego Zarządu: prezes - Katarzynę Walczak oraz wiceprezesów Panią Patrycję Wiertelak, oraz Panów Tomasza Dąbrówkę i Marcina Grzegorowskiego.

Więcej…

 

Rekordy życiowe lekkoatletów Stali LA w Ogólnopolskim Mityngu w Spale

Lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w niedzielę uczestniczyli w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Spale. Jedenastoosobowa ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze - wszyscy uczestnicy pobili lub wyrównali swoje rekordy życiowe. Julka Dutkiewicz, podobnie jak poprzedniego dnia w Aleksandrowie Łódzkim. wyrównała halowy rekord Ostrowa Wlkp. w skoku wzwyż rezultatem 1,70 m. zajmując II miejsce. Przegrała jedynie z wielokrotną reprezentantką Polski - starszą od niej o 11 lat - Justyną Kasprzycką AZS-AWF Wrocław - 1,73 m. Warto jednak pamiętać, iż Kasprzycka skacząca niegdyś prawie 2 m. w ubiegłym roku wróciła na skocznie po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją. Natalia Benedykcińska przypieczętowała swój udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20, które odbędą się już za kilka dni w Toruniu, zajmując III miejsce w skoku w dal rezultatem 5,61 m. Natalia poprawiła tym samym swoją halową życiówkę o jeden centymetr i była najlepszą zawodniczką w kategorii swojego rocznika U20. Znakomicie spisał się Patryk Wykrota w swoim debiucie na 200 m. uzyskując 22,72 s. Dało mu to 13. pozycję w klasyfikacji OPEN, lecz w swojej grupie wiekowej uplasował się na II miejscu. Patryk startował jeszcze w biegu na 60 m. zajmując w finale V miejsce wśród juniorów rezultatem 7,14 s. Co ciekawe - ten sam rezultat uzyskał w eliminacjach. Jego kolega - Michał Tuczyński w eliminacjach biegu na 60 m. pobiegł świetnie uzyskując 3. czas 7,09 s. W finale U20 pobiegł jednak gorzej zajmując ostatecznie VI m. z wynikiem 7,17 s. Michał poprawił rekord życiowy również w biegu na 200 m. - 23,55 s., co było 36. rezultatem wśród 58 startujących zawodników. IV miejsce w swoim roczniku zajął w biegu na 400 m. Bartosz Losy osiągając 51,32 s.

Rekordy życiowe pobiły również nasze sprinterki w biegu na 60 m.: Olga Kalina uzyskała czas 8,34 s. (XII m.) i Hania Grzelak 8,48 s. (XIV m.). Olga Kalina wystartowała jeszcze w biegu na 200 m. zajmując 33. pozycje (open) z "życiówką"  27,66 s. W biegu na 400 m. pozostali nasi reprezentanci również pobijali swoje rekordy życiowe: Ola Losy - 61,25 s., Michał Kalina - 52,51 s., Przemek Rychter - 53,91 s. i Robert Kulesza - 54,48 s.

Wyjazd do Spały był generalnym sprawdzianem naszej ekipy przed zbliżającymi się za tydzień Mistrzostwami Polski juniorów U20 i juniorów młodszych U18 w Toruniu oraz Mistrzostwami Polski Seniorów, w których wystartuje, po raz pierwszy w życiu, Julka Dutkiewicz (16-17.02.2018 r.)

KS STAL LA będzie reprezentowana przez 8 zawodników:
kat. juniora młodszego U18:
Maciej Sokołowski - skok w dal - II miejsce w ogólnopolskich tabelach

kat. juniora U20: Natalia Benedykcińska - skok w dal - III miejsce w ogólnopolskich tabelach, Julia Grzegorowska - skok w dal - V miejsce w ogólnopolskich tabelach, Michał Tuczyński - 60m - XVII miejsce w ogólnopolskich tabelach, Tomasz Jankowski - 200m - nie startował w Spale, Patryk Wykrota - 200m - IX miejsce w ogólnopolskich tabelach, Bartosz Losy - 400m - IX miejsce w ogólnopolskich tabelach

Mistrzostwa Polski Seniorów - Julia Dutkiewicz - skok wzwyż - XI miejsce w ogólnopolskich tabelach

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski.

 

Znakomite rezultaty reprezentantów Stali LA Ostrów w Aleksandrowie Łódzkim

Dzisiaj w Aleksandrowie Łódzkim braliśmy udział w mitingu lekkoatletycznym podczas którego można było walczyć o minima na Halowe Mistrzostwa Polski.
Do świetnej formy wraca nasza znakomita skoczkini wzwyż Julka Dutkiewicz, która pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm nie tylko pobiła swój halowy rekord życiowy, lecz również ustanowiła tym samym nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego w skoku wzwyż na hali.
Również swój rekord życiowy pobił w skoku w dal Maciej Sokołowski, który skacząc na odległość 6.68 m. zapewnił sobie awans na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które odbędą się w Toruniu już w przyszły weekend. Maciek z tym wynikiem plasuje się w ścisłej czołówce zawodników w Polsce w tej kategorii wiekowej, a trenuje z nami dopiero kilka miesięcy...
Odrobinę szczęścia zabrakło Natalii Benedykcińskiej, która mając problemy z odpowiednim trafieniem w belkę zakończyła konkurs z bardzo dobrym wynikiem 5.57 m. Niestety do minimum na Mistrzostwa Polski zabrakło kilku centymetrów. Na szczęście jutro kolejny start i Natalia będzie miała szansę na rehabilitację.

Na koniec warto dodać, że oba te wyjazdy są współfinansowane ze środków Miasto Gmina Ostrów Wielkopolski.

Link do naszych startów: Mityng Aleksandrów

 

Sprinterzy KS Stali LA Ostrów Wlkp. zdominowali Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce

Ponownie znakomicie spisali się lekkoatleci nowo powstałego klubu KS Stal LA z Ostrowa Wielkopolskiego. Tym razem wywalczyli 10 medali (5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe) w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski U20 (juniorów) oraz U18 (juniorów młodszych). Zwykle domeną ostrowskich zawodników były skoki. Jednak tym razem wyśmienicie spisali się sprinterzy w biegu na 60 m. Wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI.

W kategorii U20 całe podium należało do ostrowskich juniorów. Zwyciężył Michał Tuczyński - 7,14 s. przed Patrykiem Wykrotą 7,18 s. oraz Tomaszem Jankowskim 7,27 s. W tej samej kategorii wiekowej ale wśród dziewcząt świetnie spisała się Natalia Benedykcińska (Benek) zdecydowanie wygrywając z rezultatem - 8,00 s. (rekord życiowy poprawiony o 21 setnych sekundy). W kategorii U18 srebrny medal wywalczył Maciej Sokołowski - 7,26 s. Ten sam zawodnik zwyciężył w skoku w dal bardzo dobrym rezultatem - 6,67 m. Na dzień dzisiejszy jest to jeden z najlepszych rezultatów w kraju. Skok w dal od lat jest wizytówką ostrowskich zawodników. Zapowiadało się, iż tym razem będzie tak samo, tym bardziej, iż wspomniany już Maciej Sokołowski udanie rozpoczął ten serial, jednak dwie nasze czołowe zawodniczki, ze ścisłej czołówki krajowej, Natalia Benedykcińska i Julka Grzegorowska spaliły swoje trzy próby i nie awansowały do finału. Jest to niewybaczalny błąd w wykonaniu tak rutynowanych lekkoatletek, gdyż wystarczyło w zasadzie tylko "wskoczyć" do skoczni, aby awansować do finału… Ale trudno, każda porażka jest ważną lekcją w życiu.

Pewniakiem do złotego medalu był Dawid Borowski, który bez specjalnego wysiłku wykonał to zadanie zwyciężając w biegu na 1000 m. z czasem 2.58,16 s. Wśród dziewcząt U18 - srebrny medal w biegu na 600 m. wywalczyła Aleksandra Losy - 1.48,53 s.

Dorobek medalowy uzupełnili trójskoczkowie: Robert Kulesza zwyciężając wśród juniorów - 11,35 m. oraz Julka Grzegorowska zajmując III miejsce z rekordem życiowym - 10,94 m. Niestety Julka w ostatnim skoku, podczas lądowania, doznała lekkiego skręcenia stawu skokowego i stąd niepewny jest jej udział w mityngach halowych, które odbędą się w weekend przyszłego tygodnia w Aleksandrowie Łódzkim i Spale.

W Kaliszu, oprócz Halowych Mistrzostw Wielkopolski U20 i U18, odbył się równolegle Halowy Mityng w którym startowali zawodnicy nie będący juniorami i juniorami młodszymi czyli młodzicy, dzieci oraz młodzieżowcy i seniorzy. W zawodach tych fantastyczne wyniki uzyskały nasze młodziutkie zawodniczki i zawodnicy. Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty w skoku w dal: Dagmara Adamcio skoczyła na odległość 5,22 m. a Lena Kanicka 5,05 m!!! Na ten moment (brak jeszcze danych z innych zawodów przeprowadzonych w ten weekend) zajmują swoimi rezultatami pierwsze i drugie miejsce w Polsce. Po bardzo trudnym okresie w ubiegłym roku powoli powraca do dobrej dyspozycji i formy wielokrotna medalistka mistrzostw kraju w skoku wzwyż - Julka Dutkiewicz. W Kaliszu pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,65 m. Niewiele zabrakło jej do pokonania 1,69 m. W tej samej konkurencji Emilia Twardowska (2005 rocznik) uzyskała 1,40 m.

Link do relacji Proart: KS STAL LA_PROART

 

Doskonała inauguracja NOWEGO KLUBU KS STAL LA

Doskonale spisali się zawodnicy nowo powstałego klubu lekkoatletycznego "KS STAL LA" w Ostrowie Wlkp. w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików oraz Halowym Mityngu LA. Były to pierwsze zawody klubu powstałego po oddzieleniu się od KS Stal, z nowym kierownictwem, nową energią przy niesamowitym wsparciu rodziców.

W sobotę 20 stycznia 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski młodzików (roczniki 2003 i młodsze) w lekkoatletyce. Wybraliśmy się do Kalisza w bardzo licznym składzie, prawie 60-ciu zawodników. Były to dla nas niezwykle udane zawody czego ukoronowaniem jest aż 8 medali przywiezionych z tej imprezy.

Złote medale zdobyli: Damian Drozdowski na 300 m ze świetnym rezultatem 42.91 s. (PB) oraz Kacper Adamczak na 1000 m, który wyraźnie pokonał swoich rywali uzyskując swój najlepszy wynik na hali - 2.54.90 (PB).

Dwa srebrne medale padły łupem Kuby Szymczaka na 60 m - z bardzo dobrą życiówką 7.62 s. oraz Dagmary Adamcio (rocznik 2005!) w skoku w dal - 4.92 m.

Brązowe medale wywalczyli: Inga Kanicka (rocznik 2005!) w biegu na 60 m z życiówką poprawioną aż o 13 setnych sekundy - 8.25 s., Emilia Twardowska (rocznik 2005!) w skoku wzwyż, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 145 cm - życiówka poprawiona aż o 15 cm!, Dominika Rataj (rocznik 2005!) po zaciętej walce w skoku w dal - 4.77 m (PB) oraz Kuba Tuczyński również w skoku w dal - z bardzo dobrym rezultatem 5.97 m. Dodatkowo Emilka Twardowska zajęła jeszcze 4 miejsce w skoku w dal tracąc do podium zaledwie 3 cm, Jej nowy PB w skoku w dal to teraz 4.74 m.

Bardzo dobrze spisali się również: Jakub Robotnikowski, Ewa Piaszczyńska, Olga Szlachta, Nadia Błaszczyk, Lena Dąbrówka, Ania Losy, Paulina Szczepaniak, Maciej Siedlecki, Piotr Rak, Lena Kanicka, Oliwia Płonka, Daria Rybak, Ola Koniarek Amelia Grzegorowska, Losy Zosia itd
Ciężko wymienić jest nam wszystkich startujących młodzików i ich rezultaty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnej liczby rekordów życiowych, zaangażowania, woli walki oraz wspaniałej atmosfery, która panowała wśród naszych zawodników. Doping KS STAL LA niósł się echem po całej hali.


Oprócz mistrzostw Wielkopolski młodzików odbył się również miting OPEN dla starszej grupy zawodników. Fantastyczne rezultaty uzyskali w skoku w dal Natalia Benedykcińska - 5.71 m - 1 miejsce, Julia Grzegorowska - 2 miejsce z wynikiem 5.62 m oraz Maciej Sokołowski 6.58 m - 3 miejsce.
Świetnie spisali się też nasi sprinterzy, którzy poprawiając znacznie rekordy życiowe zajęli czołowe pozycje w biegu na 60 m. 1 miejsce Michał Tuczyński - 7.11 s ; 2 miejsce Patryk Wykrota 7.14 s ; 5 miejsce Tomasz Jankowski 7.22 s. Bardzo dobrze pobiegli również na dystansie 300 m - Bartek Losy, który uzyskał czas 41.22 s i zajął 3 miejsce, czwarty był kolejny z naszych reprezentantów - Michał Kalina - czas 41.31 s. Na tym samym dystansie, ale w kategorii dziewcząt 4 miejsce zajęła Ola Losy - 47.72 s, natomiast znakomity debiut w tej konkurencji zaliczyła Olga Kalina 47.84 s. O dwie sekundy rekord życiowy w biegu na 1000 m poprawił Dawid Borowski - 2.50.45.
W zawodach wystartowała również nasza multimedalistka w skoku wzwyż Julia Dutkiewicz, która będąc jeszcze w ciężkim treningu pokonała poprzeczkę na wysokości 155 cm.

To były pierwsze zawody Klubu Sportowego STAL LA. Wielkie podziękowania dla Patrycji Wiertelak oraz Małgosi i Tomka Dąbrówki za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody jak i samą obecność na nich. Dziękujemy również rodzicom, którzy osobiście przyjechali do Kalisza kibicować swoim pociechom. Następny nasz start już za tydzień w Mistrzostwach Wielkopolski U18 oraz U20. Trzymajcie kciuki.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic