MUKS Ostrów Wlkp

Dobre rezultaty lekkoatletów KS STAL LA w 54. Crossie Ostrzeszowskim

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci ostrowskiej Stali LA w 54. Crossie Ostrzeszowskim. W kategorii chłopców rocznika 2002-2004 Kacper Adamczak - SP Wierzbno zajął II miejsce w biegu na 2000 m. z bardzo dobrym wynikiem -  5.59.00. Uległ on tylko o 3 sekundy Szymonowi Bodurze - SP Mikstat. Trzecie miejsce w tym biegu zajął Kacper Tworski - UKS Lisy Zgierz.

 

 

FOTKI w linku: Cross Ostrzeszowski

 

 

 

 

 

 

Lena Dąbrówka w kategorii wiekowej 2006-2005 r. uplasowała się na IV miejscu w biegu na 1000 m. z rezultatem 3.51.00. Przegrała tylko z koalicją zawodniczek AZS AWF Katowice, z których najlepszą okazała się Marcelina Sikorska. Zresztą przedzieliła zawodniczki z Katowic, gdyż piąte i szóste miejsce zajęły również ze Śląska. Spiker zawodów podkreślił, iż Lena była jedyna zawodniczką z naszego rejonu w czołówce tego biegu.

Trzecim uczestnikiem naszego klubu był… Tomasz Dąbrówka - ojciec Leny, który jest pasjonatem biegania, a ponadto pełni w KS STAL LA funkcje wiceprezesa. Pan Tomasz w biegu na 5 km OPEN zajął 23. miejsce z nowym rekordem życiowym - 22.26,00. Bardzo dobry przykład dla młodych sportowców klubu. Już za dwa tygodnie lekkoatleci Stali rozpoczynają oficjalnie letni sezon zawodami Otwarcia Sezonu w Poznaniu. Udaje się na nie pokaxna grupa prawie 50 dziewcząt i chłopców ze Stali LA.

 

Gala Osrowianina Roku - Julka Dutkiewicz wśród nominowanych w kategorii Młody Talent Roku

W piątek 23 marca 2018 r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się XXIV Gala Ostrowianina Roku. Miło nam poinformować, iż wśród czterech kandydatek do tego tytułu w kategorii Młody Talent Roku 2017 znalazła się zawodniczka naszego klubu sportowego STAL LA - Julka Dutkiewicz. Mimo dużego wsparcia ze strony jej przyjaciół, znajomych i bezstronnych osób doceniających jej talenty nie zwyciężyła, jednak sam fakt wytypowania jej przez Kapitułę Plebiscytu do finałowej czwórki laureatek jest sporym osiągnięciem. Dla przypomnienia - Julka jest pięciokrotna medalistką mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Jednak jej zainteresowania są o wiele szersze, a dotyczą w szczególności motywacji, psychologii i dietetyki w sporcie. Efektem jej pasji jest napisana przez nią książka p.t. Droga Wojownika, w której na podstawie swoich doświadczeń i wypowiedzi wielu czołowych sportowców świata stara zmotywować i udzielić rad młodym sportowcom, którzy bardzo często w obliczu różnego rodzaju problemów stają się zgubieni. Książka czeka teraz na wydanie i mamy nadzieję, że przy pomocy życzliwych ludzi uda się to przedsięwzięcie.

W uroczystości wzięło udział wielu znakomitych przedstawicieli z różnych dziedzin działalności. Kapituła wytypowała finalistów w kategoriach: wydarzenie kulturalne, wydarzenie sportowe, wydarzenie społeczne, młody talent oraz w tej najważniejszej kategorii Ostrowianina Roku.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały osoby, zespoły lub wydarzenia, które otrzymały największą ilość głosów w głosowaniu sms-owym i wypełniając kupony GO. Jak zwykle takie plebiscyty budzą wiele kontrowersji, a zwycięzcy bywają niespodziewani, jak przykładowo w tym roku laureaci w kategorii Wydarzenie Sportowe. Ja wolę lekkoatletykę, gdzie zwyciężają ci co szybciej pobiegną albo dalej skoczą lub rzucą.

Ostrowianinem roku został Ryszard Chmielina - przedsiębiorca, działacz społeczny, znany mieszkańcom ze swojej walki ze smogiem. Między innymi dzięki jego działaniom w naszym mieście zainstalowano czujniki pomiarowe. Same czujniki problemu jednak nie rozwiązują, ale uświadamiają ile wszyscy mamy do zrobienia w walce o czyste powietrze w naszym mieście. Apel ten nie dotyczy tylko Władz Miasta, ale całego społeczeństwa, aby było wrażliwe na ten problem i reagowało na wszelkie przejawy nieprawidłowości w tym zakresie.

 

Doroczne spotkanie Prezydenta Miasta Ostrowa ze sportowcami

W środę 21 marca 2018 r. w Forum Synagoga odbyło się spotkanie ze sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi. Podczas spotkania  Pani Prezydent Miasta - Beata Klimek podziękowała im za wybitne wyniki oraz emocje sportowe, jakich dostarczyli w minionym roku promując miasto na arenach ogólnopolskich. Wśród wyróżnionych statuetką i nagrodami finansowymi najliczniejszą grupą w sportach indywidualnych stanowili lekkoatleci Stali. Rok 2017 był dla nich niezwykle udany, gdyż zdobyli aż 5 medali mistrzostw Polski: Ewa Rosiak - dwa srebrne medale w skoku w dal podczas halowych i letnich mistrzostw Polski Seniorów, Natalia Benedykcińska - brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski i srebrny w letnich Mistrzostwach Polski Juniorów (również w skoku w dal) oraz sztafeta 4x100 m. juniorów młodszych w składzie Mateusz Lorenz, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Jakub Grycman. Ponadto Marta Żyłka zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.

Wyróżnieni zostali również statuetką i upominkami ich trenerzy: Marek i Michał Walczakowie oraz w kategorii działaczy sportowych - Tomasz Stodolski.

"Jestem niezwykle zadowolony, że zawodnicy zostali należycie docenieni i z pewnością są z tego faktu usatysfakcjonowani. Obserwuję ich na treningach i zawodach - widzę ile wkładają pracy i ambicji w dążeniu do doskonalenia się i cieszę się razem z nimi z osiąganych zwycięstw i przeżywam z nimi gorycz porażki. Powtarzam im często, iż zawodnik z trenerem stanowią jeden team i ich zwycięstwa są zwycięstwami trenera, a ich porażki - porażkami trenera. Dobrze o tym pamiętać…" - powiedział Marek Walczak

Zdjecia pod linkiem: FOTKI

 

Kacper Adamczak brązowym medalistą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Kacper Adamczak zajął trzecie miejsce  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych, które odbywały się w Białogardzie!

Kacper rywalizował na dystansie 2000 m. i do samego końca walczył o zwycięstwo. Zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa. Ogromne gratulacje dla naszego zawodnika i trenera Michała Walczaka. Kacper również w ubiegłym roku uplasował się na trzeciej pozycji. Brązowy medal sprawił iż zawodnik Stali LA zdobył pierwsze dwa punkty (wywalczone przez zawodników naszego klubu) we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w tym roku. Kacper nie był do końca zadowolony ze swojego miejsca, gdyż chciał zwyciężyć, co dobrze świadczy o jego ambicji). Jednak bardzo trudna technicznie trasa, w dużej części po błocie, uniemożliwiła mu pokazanie wszystkich swoich możliwości. Oczywiście doskonale wiemy, że każdy z uczestników miał te same warunki, ale znawcy tematu wiedzą, iż biegi przełajowe żądzą się innymi prawami niż biegi na bieżni i są "specjaliści" od różnego rodzaju tras, które im odpowiadają.

Z rezultatu Kacpra klub jest bardzo zadowolony i stanowi on dobry prognostyk przed sezonem letnim.

 

Trening z okazji Dnia Kobiet - Trenuj z Lekkoatletami KS STAL LA Ostrów Wlkp.

W dniu 10 marca 2018 r. w samo południe - na Piaskach - Szczygliczce - odbył się trening z lekkoatletami KS Stal LA z okazji DNIA KOBIET. Przy "wiosennej" pogodzie zebrało się przy restauracji "Plażowa" ponad 70 uczestników, a przede wszystkim uczestniczek.  Chęć uczestnictwa w biegu treningowym zadeklarowały kilkuletnie dzieci, młodzież, oraz dorosłe panie i panowie. Wśród uczestników dojrzeć można było nie tylko zawodników Stali LA, ale również ich rodziców, znajomych, a także wielu sympatyków lekkiej atletyki i biegania. Urząd Miejski reprezentowały: Pani Prezydent Beata Klimek oraz Pani Danuta Skrzypczak - Kierownik Referatu Sportu. Pani Prezydent przywitała obecnych ciesząc się z podjętej przez Zarząd Klubu inicjatywy i życzyła wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy, a ponadto zadeklarowała swoje wsparcie dla ostrowskiej lekkiej atletyki. Następnie wzięła czynny udział w rozgrzewce prowadzonej przez czołowych zawodników Stali LA. W samym biegu wzięła udział Pani Danuta Skrzypczak kończąc go w doskonałej formie. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom dwa warianty biegu ze wspólnego startu: dookoła małego jeziora (około 1 km) lub dookoła dużego jeziora (około 3 km). Okazało się, iż wszyscy zawodnicy okazali się niezwykle ambitni i wybrali dłuższą trasę. Na mecie wszystkie panie otrzymały, z rąk niewątpliwie przystojnych zawodników Stali, okolicznościowy kwiatek - żółty tulipan.  Zawody - trening doskonale prowadził w roli komentatora Wojtek Kryjom - niegdyś świetny lekkoatleta. Oprócz bieżącej relacji przypominał uczestnikom i przybyłym spacerowiczom i kibicom największe sukcesy zawodników Stali w roku bieżącym, poprzednich latach, a nawet sięgnął pamięcią do pamiętnego biegu sztafetowego 4x100 m. przed kilkudziesięcioma laty, w którym udział wzięli miedzy innymi: obecny trener Marek Walczak i on (czyli Wojtek Kryjom). Impreza miała również element edukacyjny - ostrowski WOPR pokazał jak należy udzielać pierwszej pomocy. Klub Sportowy Stal LA wyszedł z propozycją wspólnych treningów w formie zabawy. Myślę, że nie po raz ostatni. Wszystkim organizatorom, darczyńcom i przede wszystkim uczestnikom serdecznie DZIĘKUJEMY

Zdjęcia z treningu: Fotki z Biegamy z Lekkoatletami

Filmik z treningu: Film z Biegamy z Lekkoatletami

 

Więcej…

 

Debiut Julki Dutkiewicz w gronie seniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski - VIII m. w skoku wzwyż

Julka Dutkiewicz - zawodniczka KS Stal LA w Ostrowie zadebiutowała wśród seniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski, zajmując w skoku wzwyż VIII m. z rezultatem 1,67 m.

Zawodniczka z Ostrowa jest pięciokrotną medalistką mistrzostw kraju w tej konkurencji w kategoriach juniorki młodszej i juniorki. W tym roku, ta 19-letnia jeszcze zawodniczka przeszła do grupy Młodzieżowców, czyli zawodniczek poniżej 23 roku życia, będąc w niej najmłodszym rocznikiem. Jednak mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej rozgrywane są tylko latem, a zimą "Młodzieżówki" muszą startować w kategorii OPEN czyli z seniorkami. Jest to najtrudniejszy przeskok między kategoriami wiekowymi, gdyż dwudziestolatki rywalizują z nawet o 10 lat starszymi koleżankami. Stąd jej debiut można uznać za dobry, aczkolwiek z lekkim niedosytem. Pierwsze starty naszej znakomitej skoczkini w dal (pięciokrotnej medalistki mistrzostw Polski seniorów) - Ewy Rosiak w gronie seniorek też był bardzo trudny, gdyż trzeba było psychicznie "przestawić" się z roli faworytki do uczestniczki konkurencji. Tak też było w przypadku Julki Dutkiewicz, która w tym roku dwukrotnie ustanawiała halowy rekord Ostrowa skacząc po 1,70 m. Jednak presja mistrzostw sprawiła, iż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,67 m. Minimum dopuszczającym do mistrzostw wynosiło 1,70 m., które, jak wcześniej napisałem, Julka dwukrotnie uzyskała. W Polsce tylko 9 seniorek uporało się z tą wysokością i mogło wystartować w zawodach. Zwyciężyła faworytka - Aleksandra Nowakowska z RKS Łódź z rezultatem 1,85 m. Najlepsza od wielu lat - medalistka wielu międzynarodowych imprez z mistrzostwami Europy i Świata włącznie - Kamila Lićwinko ze względu na ciążę zawiesiła uprawianie sportu.

Zresztą podobnie jak nasza ostrowska mistrzyni - Ewa Rosiak, która w kwietniu spodziewa się dziecka. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w tej nowej dla siebie roli i pragniemy żeby była szczęśliwa. A co z dalszym uprawianiem sportu… czas pokaże. Oczywiście można by gdybać - co byłoby gdyby nadal startowała, a konkretnie podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. W skoku w dal zwyciężył wynik 6,34 m., drugie miejsce - 6.14, a trzecie… 6,02 m. Ewy rekord - 6,33 m. Ponadto była wstanie powalczyć o brązowe medale w trójskoku i biegu na 60 m., bo trzeba uczciwie powiedzieć, iż poziom tych konkurencji w bieżącym roku znacznie się obniżył. Ale to tylko spekulacje - radość i szczęście mają różne oblicza. Ewa czuje się spełniona i szczęśliwa i to jest najważniejsze. Za to wszystko, co zrobiła dotychczas dla ostrowskiej lekkiej atletyki, zasługuje na największe uznanie, ale póki co nie żegnamy jej jeszcze, tylko życzymy dożo szczęścia i sukcesów.

Zdjęcia z zawodów: FOTKI

Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic