MUKS Ostrów Wlkp

Wielki sukces ostrowskich lekkoatletek - Julia Dutkiewicz i Natalia Benedykcińska laureatkami elitarnej kadry Sportowej Akademii Veolia

W ubiegłym tygodniu na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się gala podsumowania VIII edycji Sportowej Akademii Veolia (2017 r.) oraz powołania kadry młodych sportowców do IX edycji (2018 r.). W tym elitarnym gronie znalazły się dwie lekkoatletki ostrowskiej Stali - multimedalistka mistrzostw kraju w skoku wzwyż - Julia Dutkiewicz oraz tegoroczna wicemistrzyni Polski w skoku w dal juniorek młodszych i brązowa medalistka halowych mistrzostw kraju - Natalia Benedykcińska.

Film z imprezy: Film prywatny Veolia Fotki z imprezy: Fotki Veolia Film organizatora: Film wykonany przez organizatora

Sportowa Akademia Veolia powstała przed ośmioma laty. Celem tej fundacji jest promowanie największych młodych talentów w sportach indywidualnych. Corocznie kapituła składająca się z wybitnych ekspertów sportowych (działaczy, sportowców, przedstawicieli Urzędów Wojewódzkich oraz kierownictwa fundacji) powołuje do kadry 21 najbardziej utalentowanych młodych sportowców w sportach indywidualnych. W tym roku w jury zasiadali między innymi - Irena Szewińska, Tomasz Majewski, Kamila Lićwinko i wiele innych znanych postaci ze świata sportu. Jak wspomniałem celem fundacji jest wszechstronna pomoc utalentowanym zawodnikom przez przyznane im stypendia, a także udział w różnego rodzaju szkoleniach dotyczących przykładowo: problematyki suplementacji i żywienia, psychologii i motywacji, różnych aspektów dopingu w sporcie, kontaktów z mediami i umiejętnościami występowania przed kamerami itd. Między innymi beneficjenci mieli możliwość uczestniczenia w próbnych nagraniach przed kamerami w TVP prowadzonymi przez znanych komentatorów sportowych. W gronie laureatek tegorocznej edycji znalazła się zawodniczka Stali Ostrów - Julia Dutkiewicz, która nie tylko aktywnie uczestniczyła w szkoleniach, ale została zwyciężczynią (wspólnie z Zofią Dębską z Łodzi) VIII edycji SAV w konkursie "na ostatniej prostej" dotyczącym aktywności, kreatywności i siły przekonywania, za co otrzymały dodatkową nagrodę po 1000 zł. Ponadto nasza zawodniczka została wyróżniona powołaniem do wspomnianej wcześniej kapituły wybierającej beneficjentów IX edycji SAV oraz, co jest ewenementem, zaproszono ją jako jedyną uczestniczkę w historii działania tejże fundacji do współpracy w charakterze wykładowczyni w IX edycji 2018 r.

W drugiej części gali wręczono nominacje przyszłym beneficjentom IX edycji Sportowej Akademii Veolia. W tym 21. osobowym gronie znalazła się dwukrotna medalistka mistrzostw Polski z tego roku w skoku w dal - Natalia Benedykcińska. Jak już wspomniałem teraz będzie czekał ją rok pełen wydarzeń. Oprócz nauki i treningów będzie uczestniczyła w szkoleniach. Podczas gali  już zaprezentowała swoje umiejętności …muzyczne. Otóż jednym z ciekawszych punktów imprezy był godzinny kurs grania na bębnach przez uczestników IX edycji. Natalia wraz z pozostałymi uczestnikami publicznie wykonały perkusyjny utwór utrzymany w afrykańskich rytmach i to naprawdę z dużym talentem (fragment tego występu w dołączonym filmiku z gali).

Warto dodać, iż wśród 21. beneficjentów edycji 2018 r. oprócz Natalii znalazło się dwóch lekkoatletów z sąsiednich miast - Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz oraz Kacper Jastrzębski z Orkana Ostrzeszów.

Komentarz trenera Marka Walczaka: Gala Sportowej Akademii Veolia była dla mnie nie tylko przyjemnym, ale i ciekawym szkoleniowo wydarzeniem. Głównymi jej uczestnikami było 21. sportowców poprzedniej edycji oraz 21. przyszłych beneficjentów. Ponadto, oprócz oficjalnych gości, zaproszeni zostali trenerzy i rodzice uczestników. Zorganizowano dla nas bardzo ciekawe spotkania szkoleniowe z p.o. Dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej - panem Michałem Rynkowskim, trenerem Reprezentacji Polski - Staphane Antigą, pod kierunkiem którego siatkarze zdobyli mistrzostwo świata, czy też prezesem Fundacji V4Sport - panem Jakubem Kalinowskim. Były to bardzo cenne prelekcje, a w zasadzie dyskusje wzbogacające naszą wiedzę. Część oficjalna miała bardzo uroczysty charakter. Obecny na niej Dyrektor Generalny Grupy Veolia w Polsce - Gerard Bourland podkreślił znaczenie fundacji dla samego Koncernu Veolia, którego główna siedziba znajduje się we Francji. Pogratulował wszystkim młodym wyróżnionym sportowcom, a szczególne słowa podziękowania skierował do Kamili Lićwinko (halowej mistrzyni świata i brązowej medalistki ostatnich mistrzostw świata w skoku wzwyż w Londynie) - ambasadorki tego przedsięwzięcia w ostatnich dwóch latach. Zresztą nasza zawodniczka - Julia Dutkiewicz dostąpiła zaszczytu podziękowania Kamili za współpracę w imieniu wszystkich beneficjentów. Następnie podziękowano uczestnikom poprzedniej edycji wręczając im upominki i dyplomy oraz wręczono nominację beneficjentom kolejnej edycji. W ceremonii honorowania zawodników udział wzięli ich rodzice i trenerzy, co zostało udokumentowane wspólnymi fotografiami. Na koniec uczestnicy kolejnej edycji, po zaledwie godzinnym treningu, zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności w grze na bębnach afrykańskich. Moim zdaniem Natalia Benedykcińska spełniła się w tej nowej roli znakomicie.

 

II miejsce lekkoatletów z Ostrowa w Wielomeczu Miast

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali w Halowym Wielomeczu Miast zajmując II miejsce w punktacji drużynowej. Impreza ta odbywa się cyklicznie już od 13 lat - w listopadzie - w kaliskiej hali OSRiR. Zespoły rywalizują w 9 konkurencjach (chód, 60ppł, 60m, 300m, 600m, 1000m, 4x200m, skok w dal, skok wzwyż) zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Każde miasto ma prawo wystawić po dwie osoby w każdej konkurencji i oczywiście suma punktów uzyskanych przez zawodników decyduje o punktacji drużynowej. Zawody są skierowane dla najmłodszych lekkoatletów, gdyż prawo udziału w nich mają uczniowie z rocznika 2002 i młodsi.

W tym roku zwycięstwo odniósł Żerków 163 p. Drugie miejsce zajęli lekkoatleci Stali reprezentujący Ostrów Wlkp. - 132 p. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Kalisza - 116 p. Czwarte miejsce - Środa Wlkp. - 115 p. Piąte miejsce - Pleszew - 111 p i szóste miejsce Poznań - 24 p. Warto dodać, iż reprezentanci Ostrowa Wlkp. konkurowali, zarówno wśród dziewcząt i chłopców, tylko w siedmiu z dziewięciu konkurencji, gdyż trenerzy nie wystawili do składu chodziarzy oraz płotkarzy, a było tam do zdobycia maksymalnie nawet 60 p. Chód sportowy nigdy w Ostrowie nie był trenowany przez zawodników, a płotkarek i płotkarzy w tym roczniku niestety nie udało się znaleźć.

Ekipa Ostrowa zdobyła aż 16 medali w tym 3 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych.

Złote medale zdobyli: Marta Żyłka w skoku wzwyż - 1,60 m., Jakub Tuczyński w skoku w dal - 5,92 m. oraz sztafeta dziewcząt 4x200 m.

Srebrne medale zdobyli: Nadia Błaszczak w biegu na 600 m. - 1.54,01 s., Dagmara Adamcio w skoku w dal - 4,90 m., Jakub Tuczynski w biegu na 60 m. - 7,78 s., Kacper Adamczak w biegu na 1000 m. - 3.07,03 s. oraz sztafeta chłopców 4x200 m.

Brązowe medale zdobyli: Inga Kanicka - 60 m. - 8,38 s., Olga Szlachta - 300 m. - 48,20 s., Anna Losy - 1000 m. - 3.35,67 s., Jakub Szymczak - w biegu na 60 m. - 7,80 s. oraz w skoku wzwyż - 1,60 m., Jakub Robotnikowski w biegu na 300 m. - 45,04 oraz w skoku w dal - 5,75 m., Damian Drozdowski w biegu na 600 m. 1.39,02 s.

Na szczególne wyróżnienie zasługują rezultaty zwycięzców: Marty Żyłki w skoku wzwyż,  - 1,60 m., Jakuba Tuczyńskiego w skoku w dal - 5,92 m. i sztafety dziewcząt 4x200 m.

Ponadto znakomite wyniki uzyskały jak na swój wiek - Inga Kanicka - 60 m. - 8,38 s. (dwunastolatka), Olga Szlachta w biegu na 300 m. - 48,20 s. - (jedenastolatka), Dagmara Adamcio w skoku w dal - 4,90 m. (dwunastolatka), Lena Dąbrówka w biegu na 600 m. - 1.54,30 s. (dwunastolatka), Ewa Piaszczyńska w skoku w dal - 4,73 m. (dwunastolatka) oraz Nadia Błaszczak w biegu na 600 m. - 1.54.01 s. (trzynastolatka).

Komunikat

Linki do zdjęć: Fotki 1 oraz fotki 2

 

III Liceum Ogólnokształcące i ZS Technicznych mistrzami powiatu w tenisie stołowym

Dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego oraz chłopcy z Zespołu Szkół Technicznych zwyciężyli w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym.

W klasyfikacji dziewcząt zwycięstwo odniosły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęły tenisistki ZS Ekonomicznych. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta ZS Budowlano-Energetycznych.

W kategorii chłopców zwycięstwo odnieśli chłopcy z ZS Technicznych. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSP CKU w Przygodzicach, a na trzecim miejscu uplasowali się tenisiści ZS Transportowo-Elektrycznych. Całość wyników w linku: Tenis stolowy

 

Chłopcy z ZS Technicznych mistrzami powiatu w pływaniu

Chłopcy z ZS Technicznych w Ostrowie Wlkp zdecydowanie zwyciężyli w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Powiatu w Pływaniu. Podopieczni Bogusława Wawrzyniaka zgromadzili 103 p. Drugie miejsce zajęli uczniowie III LO - 74 p. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z I LO - Venetia - 55 p. W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 10 szkół

ZS Technicznych i III Liceum Ogólnokształcace awansowały do finału wojewódzkiego.

Indywidualnie zwycięstwa odnieśli:

50 m. - styl dowolny - Miłosz Jurek - III LO - 26,47 s.

50 m. - styl klasyczny - Dawid Majchrzak - LO Sióstr Salezj. - 35,85 s.

50 m. - styl grzbietowy - Mateusz Kowalski - III LO - 30,51 s.

50 m. - styl motylkowy - Paweł Krawczyk - ZS Technicznych - 30,58 s.

Podczas tej samej imprezy rozegrano również sztafetę 8x50 m. jako odrębne zawody (osobna klasyfikacja MUKS). Zwycięstwo odniosła sztafeta ZS Technicznych - 3.58,54 s. Drugie miejsce zajęła drużyna z III LO - 4.05,25 s., a na trzecim miejscu uplasował się zespół I LO - Venetia - 4.35,15 s.

Więcej…

 

Dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu

Dziewczęta z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. zdecydowanie zwyciężyły w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Powiatu w Pływaniu. Podopieczne Magdaleny Zeissel zgromadziły 81 p. Drugie miejsce zajęły uczennice ZS Technicznych - 58 p. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z I LO - Venetia - 55 p. W zawodach wzięło udział 47 uczennic z 9 szkół.

III Liceum Ogólnokształcące i ZS Technicznych awansowały do finału wojewódzkiego.

Indywidualnie zwycięstwa odniosły:

50 m. - styl dowolny - Aleksandra Kowalczyk - III LO - 31,05 s.

50 m. - styl klasyczny - Zuzanna Maciejewska - III LO - 43,84 s.

50 m. - styl grzbietowy - Maja Kowalewska - IV LO - 41,72 s.

50 m. - styl motylkowy - Wiktoria Mielcarek - II LO - 37,94 s.

Podczas tej samej imprezy rozegrano również sztafetę 8x50 m. jako odrębne zawody (osobna klasyfikacja MUKS). Zwycięstwo odniosła sztafeta III Liceum Ogólnokształcącego - 5,37,71 s. Drugie miejsce zajęła drużyna z I LO - Venetia - 6.07,62 s., a na trzecim miejscu uplasował się zespół ZS Technicznych - 6.58,36 s.

Więcej…

 

Najlepsi szachiści powiatu ostrowskiego z I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia

 

W Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach zwycięstwo odnieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego - Venetia. zdobywając w turnieju 11 p. Opiekunka zwycięskiego zespołu jest Katarzyna Gogolińska-Nadachowska. Na drugim miejscu uplasował się zespół III Liceum Ogólnokształcącego - 10 p., a trzecie miejsce zajęła drużyna ZS Technicznych w Ostrowie - 9,0 p. Te trzy szkoły wyraźnie dominowały nad innymi uczestnikami turnieju.

W klasyfikacji indywidualnej, wśród chłopców grających na pierwszej szachownicy, zwycięstwo odniósł Filip Michalski - I LO - Venetia. Drugie miejsce zajął Leszek Ostek - III LO, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Zakrocki - ZS Technicznych

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt (4 szachownica) zwycięstwo odniosła Wiktoria Galbierska - III LO przed Igą Koszkało - ZS Ekonomicznych oraz Marianną Płaczek - IV LO.

Więcej…

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic